Міська лікарня № 1 прийняла перших хворих на коронавірус

Міська лікарня № 1 прийняла перших хворих на коронавірус. У двох пацієнтів COVID-19 підтвердили, ще двоє чекають на результати лабораторних досліджень.  

Госпітальну базу для хворих на коронавірус тут розгорнули 10 серпня, повідомляють кореспонденти телеканалу “МАРТ”.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Віктор Фаюк пояснює, така потреба виникла через те, що Обласний центр лікування інфекційних хвороб заповнений майже наполовину.  

Відповідно до наказів МОЗ України та Постанови Кабінету міністрів України № 63, якщо лікувальний заклад заповнюється на 50% і більше від його можливостей, відкривається інший лікувальний заклад. Це Міська лікарня № 1, яка входить до першої хвилі. Обласний центр лікування інфекційних хвороб заповнений на 47,6 %, – коментує Віктор Фаюк.

Дивіться також: У Матвіївці планують до кінця року відкриють нову амбулаторію 

Директор Міської лікарня № 1 Марія Грачова каже, раніше інфекційне відділення приймало хворих на пневмонію, грип чи ГРВІ. Від початку пандемії тут вилікували понад 300 таких пацієнтів. Хворих на Ковід направляли до Обласного центру лікування інфекційних хвороб.

Ситуація ускладнилась, тому відтепер ми теж приймаємо хворих на COVID і продовжуємо приймати пацієнтів із пневмонією, грипом чи ГРВІ. Обстеження ми проводимо своїми силами на обладнанні, придбаному за кошти міського бюджету. Наша лабораторія працює у дві зміни без вихідних, – запевняє Марія Грачова.

Наразі госпітальна база для хворих на коронавірус у Міській лікарні № 1 забезпечена всім необхідним для діагностування та лікування пацієнтів із підозрою чи хворих на COVID-19. Тут розгорнуто 110 ліжок, з них 15 – у реанімаційному відділенні. За потреби, кількість ліжок можуть збільшити до 270.

Нагадаємо, головний лікар Миколаївського обласного центру лікування інфекційних захворювань Світлана Федорова заявила, що до сих пір не вирішено питання розміщення дітей з коронавірусом – їх кладуть у «доросле» відділення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram