У Львові відкрили мурал, присвячений митрополитові Андрею Шептицькому

У Сихівському районі Львова на одному з житлових будинків на проспекті Червоної Калини відкрили величезний мурал, присвячений митрополитові УГКЦ Андрею Шептицькому. Урочисте відкриття присвячено 155-річчю від дня його народження.

Мурал розташований в жвавому місці, тому щодня настінну картину будуть бачити багато львів’ян та гостей Львова, пише Укрінформ.

Сьогодні, в день народження Шептицького, з ініціативи управління культури міської ради, стараннями Святослава Владики і всієї команди художників Sacred Universe, які працювали, ми отримали величний мурал не тільки громади сиховчан, а всього Львова, – сказав отець Орест Фредина, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Це четвертий з 6 творів монументального мистецтва, які створюють на багатоповерхівках міста в рамках проекту «Генії з мікрорайонів». І так само, як над попередніми, над муралом Шептицького працювало співтовариство художників Sacred Universe.

Дивіться також: У Миколаївському росдрам театрі відкрили меморіальну дошку на честь Миколи Кравченка

Шептицького зобразили в декількох іпостасях, щоб показати, наскільки багатогранним була ця людина. Зліва на будинку намальований молодий граф Шептицький, там йому до 20 років, мало хто знає Шептицького в такому віці. А справа – митрополит в уже більш зрілому віці.

Мало хто знає, що на схилі років митрополит позував нашому львівському художнику Михайлу Морозу, ми також це передали. А ще Шептицький часто зустрічався з пластунами, вів з ними виховну роботу, на мій погляд це важливий меседж для того, що якщо ми хочемо побудувати сильну державу, то треба працювати з дітьми, – поділився основними ідеями художнього задуму художник Владика.

Мурал намальований на кошти, передбачені в міському бюджеті Львова на реалізацію заходів програми «Львів 2020: Фокус на культуру» в рамках проекту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість осіб».

Нагадаємо, біля Батьківщини-матері в Києві до Дня прапора встановлять найвищий флагшток в Україні.

Раніше повідомлялось, державне агентство розвитку туризму запустило перший із серії промороликів «Мандруй Україною», який запрошує до заповідника «Асканія-Нова».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram