Фото: Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги

У Львові робот Da Vinci прооперував першого пацієнта

У Львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше серед неприватних медичних установ в Україні виконали операцію з допомогою хірургічної роботизованої системи Da Vinci.

Про це пише видання Укрінформ.

50-річний мешканець Бродів поступив до нас з підозрою на шлунково-кишкову кровотечу. У нього виявили діафрагмальну грижу та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу. Простіше кажучи, частина шлунку через отвір у діафрагмі змістилась з черевної порожнини у грудну, викликаючи печію, болі при ковтанні та кровотечі. Умовний «клапан» між стравоходом і шлунком був відсутній. Команда медиків Центру хірургії прийняла рішення виконати операцію саме з використанням роботизованої системи Da Vinci, – йдеться в повідомленні.

Фото: Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги

В пості зазначається, що вся система складається з трьох елементів. Це консоль хірурга – робоче місце хірурга, що працює з допомогою спеціальних джойстиків та високоточних інструментів, консоль пацієнта – руки робота, які дають змогу здійснювати рухи з поворотом на 360 градусів, а також 3D-візуалізаційна система, що поєднує консолі хірурга та пацієнта.

Фото: Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги

Таким чином з допомогою цих сучасних спеціальних систем команда хірургів перемістила частину шлунка, що заходила в грудну порожнину, зміщуючи його в черевну порожнину. При цьому вони сформували новий «клапан», без якого неможливо відновити правильну роботу органів і систем, – наголошується в повідомленні.

Головний лікар Олег Самчук у Фейсбук уточнив, що все зроблено без жодного розрізу, лише через проколи.

Хірург під час втручання був за кілька метрів від пацієнта. Завдяки камері, яка транслювала зображення, і чотирьом “рукам” робота, якими лікар керував на відстані, той бездоганно усунув проблему, зробивши навіть пластику. Це наша нова реальність! Пишаюся командою. Ви – молодці!, – підкреслив Самчук.

Нагадаємо, що представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) передало міській лікарні № 2 кисневий концентратор в якості благодійної допомоги.

Як раніше повідомлялось, в Італії прооперували дитину під акомпанемент роялю, який встановили в операційний.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram