ФОТО: СБУ

У Києві затримали неонацистів на чолі з “Гітлером”

У Києві припинено діяльність неонацистського терористичного угруповання, лідером якого є “Гітлер”.

Учасники терористичного угруповання вважали себе послідовниками австралійського терориста Брентона Тарранта, повідомляється на сайті Служби безпеки України.

Лідером угруповання є зловмисник на прізвисько “Гітлер”. Він через електронні засоби зв’язку та месенджери організував конспіративну мережу з масового розповсюдження матеріалів, зокрема “Маніфесту” Б.Тарранта із закликами та інструкціями щодо вчинення терактів на расовому і релігійному ґрунті, – йдеться у повідомленні.

У СБУ зазначають, що “Маніфест” був спеціально перекладений українською і російською мовами та поширювався у вигляді друкованого видання, що “неодноразово викликало гострокритичні відгуки від зовнішньополітичних відомств Австралії та Нової Зеландії”.

За результатами проведення комплексу слідчих дій, у тому числі відповідних експертиз та обшуків, правоохоронці отримали докази причетності “Гітлера” до злочинної діяльності. Також вилучено друковані видання “Маніфесту”, засоби зв’язку та оргтехніку, із використанням якої поширювали терористичні матеріали, а також неонацистську символіку.

Читайте також: Наругу над понад 100 могил скоїв 22-річний місцевий мешканець

У СБУ зазначають, що лідеру угруповання повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 27 (види співучасників) та ч. 258-2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Раніше встановлено, що активну участь у діяльності цієї групи брали декілька осіб з неонацистського середовища, одним з ватажків яких був громадянин РФ, затриманий влітку 2020 року Службою безпеки України у Києві. Іноземцю оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 258-2, ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Ризі почався судовий процес у справі латвійця Івара Келлі, який воював на боці проросійських бойовиків у східних областях України. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram