Фото: Офіс президента України

У Києві відкрили пам’ятник першому українському космонавту

У Києві на Байковому кладовищі відкрили пам’ятник українському космонавту Леоніду Каденюку. Саме 5 грудня 23 річниця повернення Каденюка з космосу на Землю на шатлі «Колумбія».

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Ескіз монумента вибрала сім’я космонавта. Оскільки на проведення робіт за державні кошти через бюрократичні процедури могли піти роки, відкрили благодійний фонд, до якого могли приєднатися всі бажаючі.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв дружині космонавта Вірі Каденюк допомогти у вирішенні питання про збільшення матеріальної підтримки його сім’ї з боку держави.

Фото: Офіс президента України

Леонід Каденюк – перший і наразі єдиний космонавт незалежної України. Помер в 2018 році. Свій легендарний політ Каденюк зробив з 19 листопада по 5 грудня 1997 року в американському шатлі «Колумбія». Український космонавт-дослідник виконав широкий спектр робіт в рамках спільного українсько-американського експерименту, завданням якого було дослідження впливу мікрогравітації на ріст і розвиток вищих рослин. Також 26 листопада Нацбанк випустив нову сувенірну неплатіжними банкноту, присвячену Леоніду Каденюку.

Нагадаємо, на Житомирщині виготовили пам’ятник першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку, який встановлять на Байковому кладовищі у Києві.

Раніше повідомлялось, 26 листопада в Україні презентували вертикальну банкноту. На ній зображений перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram