Фото: Reuters

У Києві встановили нову мистецьку інсталяцію

У Києві поставили найбільший пам’ятник медичній масці в Україні. На ній написані короткі тези, які пов’язані з найбільш поширеними страхами людей у часи пандемії.

Як повідомляє інтернет видання Rubrika.com, 28 грудня у Києві, на Контрактовій площі, презентували арт-інсталяцію з найбільшою медичною маскою в Україні “Закривайся маскою, а не в собі”. У рік пандемії маска для обличчя стала не лише невід’ємною частиною зовнішнього обліку, а й символом стресу, тривоги та страху захворіти.

Фото: Reuters

Ініціювали проєкт у Міжнародній організації з міграції (МОМ) у рамках спеціальної соціальної кампанії. У такий спосіб автори мистецької інсталяції намагаються привернути увагу усіх до власного фізичного та психічного здоров’я.

Пандемія COVID-19 загрожує не лише фізичному здоров’ю. Стрес, обмеження у діях, зміна звичного способу життя мають руйнівний вплив на психіку. Багато українців, які й за нормальних умов часто не звикли приділяти належну увагу своєму психічному здоров’ю, в умовах пандемії лишаються сам на сам із проблемами: тривоги, страх захворіти, переживання за близьких чи непевне майбутнє. Ізольовані від оточуючих, люди закриваються у собі й мовчки потерпають від цього, – кажуть у МОМ.

Про вплив коронавірусу на психічний стан пацієнтів говорять і лікарі. Іноземні дослідження учених та медиків також мають факти, що він викликає різні психічні розлади або під час хвороби, або згодом, коли людина цілком здорова. Крім візуального нагадування про необхідність уважного ставлення до свого здоров’я, у МОМ два місяці тому відкрили безкоштовну гарячу лінію психологічної допомоги.

Сьогодні, 29 грудня, така ж маска буде презентована у Харкові — на площі Свободи.

Нагадаємо, що вченим вдалося синтезувати речовини, що мають ефект антибіотиків і при цьому стимулюють імунітет людини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram