У Києві та Варшаві лунали дзвони на честь польських та українських солдатів 1920-го року

У соту річницю визволення Києва від більшовиків польськими та українськими військовими частинами, 9 травня, опівдні за київським часом (об 11.00 за польським) залунали дзвони католицькому конкафедральному соборі Святого Олександра і соборі Святого Архангела Михаїла ПЦУ у Києві та інших українських храмах.

Про це повідомило польсько-українське видання Monitor Info.

О цій самій порі в костелі Чесного Хреста на Краківському передмісті у Варшаві розпочалося богослужіння за полеглих у польсько-більшовицькій війні і за тих, хто з 2014 р. бореться за свободу України, – йдеться у повідомленні.

Дивіться також: Телемарафон “Миколаїв Перемога-75!”. Гість Лариса Левченко

З цієї нагоди журналіст радіо Wnet Павел Боболович та журналіст Галицького Кур’єра, Дмитро Антонюк прийняли рішення організувати і взяти участь у цій акції, щоб  вшанувати події 1920 року.

Вони подолали майже 2 тисячі км, відвідавши кладовища і поля битв на Волині, Галичині та Поділлі, де разом воювали й були поховані польські та українські солдати. На могилах вони запалювали символічні лампади у кольорах прапорів союзників – білі та червоні, блакитні та жовті, – передає видання.

Нагадаємо, 9 травня, близько сотні миколаївців незважаючи на карантинні обмеження влаштували акцію «Безсмертний полк» і пройшлися маршем по вулиці Соборній.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram