Фото: Tengrinews

У Казахстані зупинили роботу банків

Влада Казахстану призупинила роботу всіх банківських установ і тимчасово обмежила доступ до інтернету.

Про це повідомляє Інтерфакс у четвер, 6 січня.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку та Національний банк Казахстану, беручи до уваги проведення контртерористичних операцій силовими структурами та враховуючи тимчасові збої в роботі інтернету, а також для захисту здоров’я та життя працівників фінансових організацій та споживачів фінансових послуг, повідомляє про тимчасове припинення діяльності всіх фінансових організацій, – заявив офіційний представник Національного банку республіки Олжас Рамазанов.

У свою чергу видання Sputnik Казахстан оприлюднило фотографії великої черги біля відділення Халик банку в Нур-Султані.

Люди масово знімають там гроші, бо інші банки зачинені. Другий день через відсутність інтернету в магазинах немає безготівкового розрахунку, — йдеться у повідомленні.

Фото: Sputnik Казахстан

Нагадаємо, масштабна операція із «зачистки» від протестувальників, мародерів та ініціаторів пограмів розпочалася в Алмати у четвер вранці, 6 січня.

Як відомо, на початку січні у Казахстані спалахнули газові протести, які переросли у зіткнення з поліцією. Соціальна напруга виникла внаслідок стрімкого подорожчання зрідженого газу. Силовики почали застосовувати проти людей сльозогінний газ та шумові гранати.

Станом на ранок, 5 грудня, влада Казахстану заявила, що повернула контроль над вулицями центральних міст, а поліція затримала понад дві сотні протестувальників. У країні також відправили у відставку уряд.

Пізніше стало відомо, що у Казахстані повністю вимкнули інтернет та телемовлення а також не працює мобільний зв’язок.

У той же час, місцева преса повідомляє, що на бік протестувальників переходять окремі підрозділи правоохоронців.

Також повідомлялося, що екс-президента Казахстану Нурсултаан Назарбаєва усунуто чинним президентом Касим-Жомартом Токаєвим з посади голови Ради Безпеки. Назарбаєв перебував був керманичем країни з моменту здобуття незалежності, здобувши титул «єлбаси», що означає батько нації. Оголошення про те, що екс-президент Нурсултан Назарбаєв залишає посаду голови Ради Безпеки, призвело до несподіваних результатів — в одному з міст протестуючі знесли його пам’ятник з постаменту.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram