Фото: GETTY IMAGES

В Алмати розпочалася масштабна операція із «зачистки»

Масштабна операція із «зачистки» від протестувальників, мародерів та ініціаторів пограмів розпочалася в Алмати у четвер вранці, 6 січня.

Між військовими та озброєними людьми почалася інтенсивна стрілянина, передає канал «Мир 24» у Telegram.

Звуки стрілянини чути на площі перед мерією.

В Алмати почалася масштабна зачистка від мародерів та ініціаторів погромів. Операцію проводять спільно силові відомства та військові. Під час заворушень місту було завдано величезних збитків. Радикали підпалювали адміністративні будівлі та машини. Громили вітрини магазинів та банкомати. Мародери розграбували одразу кілька найбільших торгових центрів, повідомив телеканал.

Військові на БТР та бронемашинах взяли у кільце погромників.

Нагадаємо, на початку січні у Казахстані спалахнули газові протести, які переросли у зіткнення з поліцією. Соціальна напруга виникла внаслідок стрімкого подорожчання зрідженого газу. Силовики почали застосовувати проти людей сльозогінний газ та шумові гранати.

Станом на ранок, 5 грудня, влада Казахстану заявила, що повернула контроль над вулицями центральних міст, а поліція затримала понад дві сотні протестувальників. У країні також відправили у відставку уряд.

Пізніше стало відомо, що у Казахстані повністю вимкнули інтернет та телемовлення а також не працює мобільний зв’язок.

У той же час, місцева преса повідомляє, що на бік протестувальників переходять окремі підрозділи правоохоронців.

Також повідомлялося, що екс-президента Казахстану Нурсултаан Назарбаєва усунуто чинним президентом Касим-Жомартом Токаєвим з посади голови Ради Безпеки. Назарбаєв перебував був керманичем країни з моменту здобуття незалежності, здобувши титул «єлбаси», що означає батько нації. Оголошення про те, що екс-президент Нурсултан Назарбаєв залишає посаду голови Ради Безпеки, призвело до несподіваних результатів — в одному з міст протестуючі знесли його пам’ятник з постаменту.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram