У Франції поліція розігнала маніфестацію проти расизму

У французькому Ліллі правоохоронці застосували сльозогінний газ проти протестувальників, які проводили несанкціоновану маніфестацію проти расизму і поліцейського насильства.

Про це повідомляють AFP.

Французька поліція по підтримці громадського порядку застосувала сльозогінний газ в місті Лілль, щоб розігнати близько 2 тис. протестуючих, які проводили несанкціоновану демонстрацію проти поліцейського насильства і расизму, – йдеться у повідомленні.

Протестуючі продовжили ряд масштабних протестів, які пройшли в багатьох країнах світу, зокрема, в США і Франції, після загибелі під час силового затримання поліцейськими 25 травня в Міннеаполісі 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда.

У Франції такі протести проходять з вимогами провести справедливе розслідування загибелі в результаті застосування жандармами силових заходів під час затримання в 2016 році 24-річного темношкірого Адами Траоре.

Протестуючі вийшли на маніфестацію з закликами «правду для Адами», «я не можу дихати», «життя чорних також важливі».

2 червня несанкціонована 20-а маніфестація проти расизму і поліцейського насильства пройшла в Парижі. Також акції протесту пройшли в інших великих містах Франції.

У п’ятницю префектура французької столиці, враховуючи санітарні обмеження, заборонила проведення заявлених на 6 червня чергових акцій протесту.

Нагадаємо, у США протестувальники підпалюють та грабують церкви.

Як відомо, мати доньки вбитого Джорджа Флойда вперше виступила із заявою.

Раніше повідомлялось, США охопили протести через вбивство в Міннеаполісі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram