У департаменті соціального захисту розповіли про новий порядок нарахування допомоги

Карантин не впливає на роботу органів соціального захисту населення, незалежно від розмежування на кольорові зони.

Про це під час брифінгу розповіла директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Єльчієва.

Чиновниця каже, навіть якщо Миколаївщина потрапить в найбільш небезпечну червону зону на роботі соц.установ це не відіб’ється. Щоправда тоді діятимуть певні обмеження.

Якщо, наприклад, переходить область, то забороняється відвідування стаціонарних установ соціального захисту населення. Це, безпосередньо, будинки-інтернати та стаціонарні відділення. Також є певні обмеження щодо оздоровлення дітей – у разі, якщо область переходить в «помаранчеву» або «червону» зону, то припиняється новий завоз дітей до закладів оздоровлення, – розповіла Оксана Єльчієва.

Також чиновниця нагадала, що люди, котрі перебувають на самоізоляції можуть звернутись по допомогу до соціальних працівників, які доставлять додому продукти, ліки, або інші речі першої необхідності.

Дивіться також: Вибори, COVID та реформа децентралізації: на Миколаївщині з робочим візитом міністр Олексій Чернишов

Пояснила директорка департаменту соціального захисту населення області і порядок обчислення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям, що змінився з 1-го липня поточного року.

На даний час призначення такої державної соціальної допомоги передбачає те, що особа має працювати, причому працювати має не менше ніж 3 місяці у відповідний період за який береться розрахунок доходу. Або особа має перебувати в Центрі зайнятості, або має бути фізичною-особою підприємцем і сплачувати єдиний соціальний внесок для того, щоб була можливість призначити таку державну соціальну допомогу, – розповіла Єльчієва.

При оформленні документів на допомогу малозабезпеченим сім’ям слід вказати чи купувала родина протягом року дороговартісне рухоме чи нерухоме майно. Змінився порядок нарахування допомоги одиноким матерям, каже Оксана Єльчієва. Тепер під час призначення таких виплат враховуватимуть майновий стан сім’ї.

Нагадаємо, у мікрорайоні Матвіївка триває будівництво нової сімейної амбулаторії № 5 комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4”.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram