У День боротьби з раком пологовий будинок № 3 запрошує жінок на обстеження

4-го лютого в світі відзначають День боротьби з раком. Ця дата була проголошена Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями. Мета – привернути увагу громадськості до проблеми вчасного виявлення цього смертельного недуга.

Щороку міський пологовий будинок № 3 в цей день нагадує своїм пацієнткам про те як важливо слідкувати за власним здоров’ям, задля цього в 2020-му навіть придбали надсучасне обладнання, що значно поліпшує обстеження жінок.

Статистика показує, що саме онко-захворювання на другому місці серед причин смертності українців, каже Андрій Грибанов – медичний директор Пологового будинку № 3. Саме тому так важливо виявляти рак на ранніх стадіях. Задля цього слід хоча би раз на рік проходити відповідне обстеження.

Нажаль гінекологічний рак зараз зростає, це і рак шийки матки, і рак молочної залози. До несприятливих тенденцій належить не лише розповсюдження хвороби, а й те, що жінки вже хворіють у молодому віці. Не поодинокі та дуже розповсюдженні випадки, коли жінки приходять до нас із вагітністю і при цьому мають рак, що не лікувався, – розповів Андрій Грибанов.

Читайте також: Верховна Рада підтримала запровадження в Україні е-лікарняних

За словами лікаря, щороку лише під час планових оглядів у понад 60-ти пацієнток пологового будинку № 3 виявляють онко-захворювання, або передракові стани. Щоб не запустити хворобу медики радять вчасно проходити медичний огляд.

В минулому році пологовий будинок 3 поповнився обладнанням, що значно полігшує обстеження пацієнток і дозволяє виявляти хворобу на початкових стадіях.

У нас є кольпоскоп, що дозволяє діагностувати патологію шийки матки на ранніх стадіях і в разі будь-яких візуальних змін втручатись і вирішувати ситуацію, – розповів медик. – У нас є один з найкращих в нашому регіоні гістероскопів, що дозволяє діагностувати патологічні зміни і онко-захворюванність порожнини матки і звичайно загальний огляд, що може запропонувати гінеколог.

Згідно з новими вимогами до онко-скріннінгу щорічний огляд мають проходити всі жінки у віці від 16-ти до 65-ти років.

Нагадаємо, у Центрах первинної медико-санітарної допомоги Миколаєва створені call-центри, де можна отримати кваліфіковану консультацію з питань організації надання медичної допомоги, в тому числі з питань обстеження та лікування хворих на COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram