ФОТО: скріншот з відео

У Чорнобильській зоні добудували першу чергу ядерного могильника

У Чорнобильській зоні закінчили будівництво першої черги сховища відпрацьованого радіоактивного палива.

Повністю звели всі будівлі та інфраструктуру. Залишилось завезти апаратуру та прокласти 40 кілометрів залізниці, повідомляє ТСН.

Контейнери з відпрацьованим паливом зберігатимуться просто неба – така технологія. Звозитимуть туди ядерні відходи з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС. Увесь проєкт коштує 37 мільярдів гривень.

Читайте також: У Чорнобильській зоні затримали чоловіків, які збирали роги диких тварин

Перші контейнери з відпрацьованим паливом планують завезти у травні наступного року. Нині ж відпрацьоване ядерне паливо зі своїх атомних станцій ми вивозимо в Росію і щорічно витрачаємо на це близько 200 мільйонів доларів. Виняток – Запорізька АЕС, яка має власне сховище.

У перший 2021 рік експлуатації, планується, що чотири контейнери буде завантажено, цього буде досить для певного забезпечення ланцюга, потім- вісім, і максимально, що буде прийматися щорічно – це 12-15 багатоцільових контейнерів, – повідомив головний інженер ЦСВЯП Андрій Савін.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва заарештував на 60 діб командира військової частини у Чугуєві В’ячеслава Глазунова. Його заарештували у справі авіакатастрофи АН-26

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram