ФОТО: УНІАН

У Чехії до 15 років заочно засудили громадянина за участь у війні на Донбасі на боці окупантів

У Чехії до 15 років заочно засудили чеха за участь у війні на Донбасі на боці контрольованих Росією бойовиків.

Про це йдеться у повідомленні Посольства України у Чехії в Facebook.

Зокрема, посол України в Чехії Євген Перебийніс інформує про результати переслідування чеською юстицією бойовиків – громадян Чехії, які брали участь у військових діях проти Збройних сил України на Донбасі.

Днями набрав законної сили вирок крайового суду в м. Усті над Лабе, згідно з яким за злочин участі у терористичному акті було засуджено до 15 років позбавлення волі чеського громадянина. Вирок винесено заочно, оскільки згаданий громадянин продовжує перебувати на тимчасово окупованій території України, – заявив посол.

Читайте також: На Донбасі у неділю бойовики п’ять разів порушили перемир’я

Він додав, що за даними чеських ЗМІ, йдеться про Олдржіха Грунда, який воює на боці російсько-терористичних військ на Донбасі з травня 2014 року.

Як зазначалося в обвинуваченні, він вчинив цілу низку важких злочинів, беручи активну участь у бойових діях проти українських ЗСУ у Карлівці, Слов’янську, Сніжному, Шахтарську, Іловайську тощо, спочатку як командир бойової машини, а пізніше як командир роти танкового полку, – зазначив посол.

Нагадаємо, 17 грудня, проросійськи налаштовані бойовики вісім разів порушували «всеосяжне перемир’я» в зоні бойових дій на Донбасі. Один український військовий отримав поранення у результаті обстрілу снайпера.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram