Фото: Radio Prague International

У Чехії знайшли бронзовий меч віком 3300 років

У Чехії археологи розпочали підготовку до проведення розкопок у лісі, де грибник випадково виявив вкрай рідкісний артефакт бронзового століття – меч віком близько 3300 років.

Як повідомляє Урядовий кур’єр, з посиланням на Radio Prague International, звістка про знахідку дуже схвилювала чеських археологів. Артефакт вони отримали від місцевого жителя на ім’я Роман Новак, який знайшов його в лісі поблизу містечка Есеніцко в Північній Моравії.

Уточнюється, що чоловік збирав гриби недалеко від свого будинку. Під час пошуків він і натрапив на вкрай рідкісний артефакт. Це виявився меч, вік якого експерти оцінили приблизно в 3300 років.

Новак негайно зв’язався з археологами. Вони провели кілька випробувань і визначили, що меч датується приблизно 1300 роком до нашої ери. Знайдений артефакт нагадує зброю, яка використовувалася в той час в основному на території сучасної Північної Німеччини.

Читайте також: Городище Дикий Сад існувало одночасно зі стародавньою Троєю і мали зв’язки

Також археологи підкреслюють, що в той час меч був вкрай дорогим товаром у цій частині Європи. Технологія виготовлення бронзової зброї значно відрізнялася від кування залізних мечів більш пізнього періоду.

Тим часом Сілезький музей у співпраці з іншими установами замовив кілька експертних аналізів меча, після чого рідкісний предмет повинен бути виставлений як в Етнографічному музеї Єсеничка, так і в Сілезькому музеї.

Нагадаємо, що на острові Березань археологи знайшли монети, які чеканили в Ольвії. Острів має багато назв, у яких відображаються різні епохи. Офіційна назва Березань походить від тюркської «Бюррезень-Ада», що перекладається як острів вовчої річки. Є версія, що скіфи називали його «березант», тобто високий.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram