У Будинку художника відкрили сезон: експонується виставка до 30-річчя незалежності України

У Будинку художника відкрили виставковий сезон. Протягом усього серпня миколаївці та гості міста можуть завітати на безкоштовну виставку миколаївських митців. Присвятили її 30-річчю незалежності України.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Скульптура, живопис, роботи з дерева та каменю, ювелірне мистецтво та навіть різьба на шкаралупі яйця страуса – різноманіття творчості миколаївських митців презентували на першій виставці нового сезону у Будинку художника. Усі роботи об’єднує визначна для України дата – 30 років з дня проголошення незалежності.

У виставці беруть участь близько 68 митців. Це і члени Миколаївської обласної організації Національної Спілки художників України, і члени молодіжного об’єднання, і студенти Миколаївського фахового коледжку культури і мистецтв. Близько 120 творів мистецтва тут представлено: живопис, скульптура, кераміка, ювелірка, – каже голова Миколаївської обласної організації Національної Спілки художників України Дмитро Артим.

Свої роботи представили кращі з кращих – найвідоміші в Миколаєві та далеко за його межами художники, графіки, митці, які працюють з керамікою, скульптори.

В основному усі роботи, які я створюю, особливо живописні, про Україну. На цій виставці є два пейзажі нашої рідної країни, яка надихає своєю красою та внутрішнім світлом. Також представлено скульптурний портрет Тараса Шевченка – світоча нашої держави, – розповів скульптор та художник Віктор Макушин.

Свої роботи чоловік любить створювати не з натури, а на основі власних вражень та спогадів про різні місця мальовничої України.

Ідеш вулицею, бачиш красивий захід сонця або красивий ранок, небо над головою. І ці відчуття вже дають якісь думки для майбутньої роботи. Далі вони трансформуються і перетворюються на щось цікаве, – додає митець.

Експонує свої роботи і художниця Наталія Грипас. Вже 5 років вона живе у Валенсії і популяризує українське мистецтво у сонячній Іспанії. Наталія одна з небагатьох художниць країни, кому вдалося вступити на магістратуру в один з кращих художніх університетів за кордоном.

На виставці можна побачити одразу дві її полотна – «Пішохідний перехід у Валенсії» та «Лілії очима художника». Першу створила після випадкової зустрічі в центрі іспанського міста – пара плямистих далматинців настільки вразила художницю, що Наталя вирішила одразу написати картину.

Для мене пронеслося ціле життя цих собак, я побачила у моменті історію. Так і вирішила зробити картину – я малюю цю пару, цю сім’ю. Вони для мене сім’я, – каже Грипас.

У другій роботі жінка поєднує одразу декілька напрямів – абстракціонізм, імпресіонізм та сюреалізм. І підкреслює, кожен художник зображає будь-що так, як це бачить і сприймає саме він.

У центральній частині картини вже відбувається перехід. Справа ми ще бачимо звичайні квіти, а зліва це вже абстракція. Здавалося б, одні і ті ж самі лілії, але я їх бачу саме так, – повідала художниця.

Є роботи і зовсім молодих авторів, які тільки починають свій творчий шлях. Під час урочистого відкриття виставки митці, які нещодавно долучилися до миколаївського осередку Національної Спілки художників України, отримали свої членські квитки. Вони підтверджують приналежність автора до організації і відкривають значно ширші можливості для професійної кар’єри художника.

Особливо надихає те, що разом з митцями, яких ми вже добре знаємо, присутня молодь. І те, що в Спілці художників вже молодь з’явилася і буде формуватися ціле молодіжне об’єднання дає надію мистецтво в Миколаєві буде розвиватися і далі, – прокоментував начальник управління культури та культурної спадщини Юрій Любаров.

Відвідати виставку усі охочі можуть до кінця літа. До 30-річчя незалежності України на миколаївців чекає ще низка заходів: рок-фестиваль «Дикий Сад», оркестровий концерт «Музика просто неба», відкриття 72-метрового флагштоку та підняття найбільшого прапору у сквері «Юних героїв», а також великий концерт. Стартують події з 21 серпня.

Нагадаємо, з нагоди 30-ї річниці Незалежності України в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Єврейський Миколаїв». Її мета показати внесок єврейської національної меншини у розвиток нашого міста.

Раніше повідомлялося, кайти-гіганти, козацькі розваги та діджей-сети: на Миколаївщині готуються до масштабного фестивалю.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930