Фото: TUT.BY

У Білорусі знову затримують протестувальників

У Республіці Білорусь на акціях протесту у неділю затримують людей, відомо про понад сютню затриманих.

Правозахисний центр Весна опублікував імена 67 затриманих в Мінську і 45 – в інших містах, серед яких Гомель, Гродно, Брест, Могильов та інші.

При цьому, як пише TUT.BY, в акції в Мінську брали участь десятки тисяч людей. Проспект Незалежності повністю перекрито силовиками.

Білоруська служба Радіо Свобода повідомляє, що за кількістю учасників марш нагадує попередні шість.

За даними Білоруської асоціації журналістів, біля Палацу незалежності у Мінську затриманий журналіст Денис Борщ. Учасники Маршу солідарності заблокували проспект Незалежності біля площі Якуба Коласа. Площа заповнена вщерть учасниками маршу.

Біля Оперного театру відбулися затримання. Люди підійшли до блоку силовиків, відкритого після перетину проспекту Незалежності та вулиці Козлова, ближче до площі Перемоги. Проспект перекритий системою «Рубіж», інший спецтехнікою, кількома рядами силовиків.

Фото: TUT.BY

Силовики включили сирени на спецтехніці. Перехрестя Незалежності-Козлова заповнений протестуючими. За оцінкою Радіо Свобода, на перехресті може перебувати до тисячі силовиків.

«Марш солідарності» повернувся з проспекту Незалежності на вулицю Козлова. Силовики почали розсікати колону за допомогою системи «Рубіж». Люди тікали в різні боки. Також перекриті виходи у двір.

Фото: TUT.BY

На проспекті Незалежності біля гімназії №23 почалися затримання. Марш розбили на різні колони. Люди намагаються йти великими групами. Затримання проходили на вулицях Змітрака Бядулі і Козлова, а також на вулиці Богдановича, біля казино «Біла вежа».

У Могильові затримані двоє журналістів телеканалу «Белсат» Аліна Скрабунова і Олександр Сідаревскій. Вони в Ленінському РВВС. У Бресті відбулися жорсткі сутички ОМОНу з протестуючими.

Фото: TUT.BY

До міліції полетіли пляшки. Почалися жорстокі затримання, натовп намагається захистити людей. За повідомленням місцевої газети Бінокль, міліція провела попереджувальний постріл в повітря. Також було застосовано сльозогінний газ.

Нагадаємо, після виборів президента в країні почались масові протести, під час яких правоохоронці використовували гумові кулі, світлошумові гранати.

Раніше повідомлялось, в Україні створили фонд допомоги постраждалим білорусам. Він передбачає допомогу учасникам акцій протесту, членам виборчих комісій, що не брали участі у фальсифікаціях, а також працівників ОМОНу, що не стали застосовувати силу проти протестувальників.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram