Фото: Європейська правда

У Берліні відкрили новий аеропорт із затримкою у дев’ять років

31 жовтня в Німеччині офіційно відкрили аеропорт Берлін-Бранденбург, який мав запрацювати ще в березні 2011 року.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Spiegel Online.

Літак Easyjet Airbus A320 доставив перших пасажирів в новий термінал в Шенефельді під Берліном. Рейс 3110 стартував у берлінському аеропорту Тегель.

Незабаром після цього в аеропорту приземлився літак Lufthansa, він прибув з Мюнхена. Шеф Lufthansa Карстен Шпор раніше назвав відкриття «історичним днем».

Я до сих пір не можу в це повірити, – пожартував він незадовго до старту рейса в Мюнхені.

Аеропорт Берлін-Бранденбург повинен був відкритися в березні 2011 року, але затримки і скандали призупинили початок його роботи майже на десятиліття.

Будівництво аеропорту почалося в 2006 році. Але поєднання дизайнерських провалів та інших проблем перетворило Берлін-Бранденбург на національну ганьбу, оскільки дати відкриття змінювалися вже шість разів.

Фото: Європейська правда

В аеропорту виникали проблеми з проектом, потім довелося міняти всі протипожежні двері і кабелі, витрати на будівництво постійно росли.

Будівництво нового аеропорту, що належить федеральному уряду Німеччини і земель Берліну та Бранденбургу, вартувало майже 6 мільярдів євро, що приблизно у три рази перевищує початковий бюджет.

Нагадаємо, в одному з аеропортів Катару в туалеті терміналу виявили новонароджене немовля. Щоб знайти його матір, пасажирок одного з рейсів примусово оглянув гінеколог.

Як відомо, лідери країн Євросоюзу провели екстрену відеоконференцію щодо проблеми пандемії коронавірусу COVID-19, під час якої прийняли рішення створити єдину стратегію по тестуванню, відстеження контактів і вакцинації.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram