НБУ. Фото - bank.gov.ua

У 2021 році НБУ перевірятиме банки на якість кредитів

Головним ризиком для банківської системи наступного року є можливі втрати від погіршення якості кредитів як наслідок погіршення платіжної дисципліни клієнтів.

Як передає Укрінформ із посиланням на пост пресслужби регулятора у Facebook, про це сказав голова Національного банку Кирило Шевченко.

“Ризиком для банків залишатимуться можливі втрати від погіршення якості кредитів як наслідок погіршення платіжної дисципліни клієнтів. Тому в 2021 році Національний банк планує проводити регулярну оцінку стійкості банків, зокрема аналіз якості активів, аби з’ясувати, чи коректно банки відображають кредитний ризик за активами”, – сказав Шевченко.

Він зазначив, що 2021 рік може бути зроблено перший крок до часткової приватизації державних банків.

Читайте також: Вперше в Україні офіційно з’явилася фізична особа-банкрут

“Про підписання угоди найближчого місяця по входженню IFC в капітал Укргазбанку днями повідомило Міністерство фінансів. Інші державні банки продовжать рухатися у напрямку активної роботи з очистки балансів від непрацюючих кредитів за затвердженими планами. Такі дії підвищуватимуть інвестиційну привабливість банківського сектору наступного року”, – зауважив очільник НБУ.

Він наголосив, що українські банки залишаються прибутковими, достатньо капіталізованими, у них вистачає ліквідності та коштів для задоволення потреб клієнтів.

“Банківський сектор готовий до січневих посилених карантинних заходів, і днями ми фіналізуємо наші підходи до роботи банків у цей період”, – запевнив Шевченко.

Раніше в НБУ назвали терміни відновлення економіки України. У наступному році відбудеться зростання економіки України, а у 2022 році будуть компенсовані втрати від коронакризи.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram