Головним ризиком для банківської системи наступного року є можливі втрати від погіршення якості кредитів як наслідок погіршення платіжної дисципліни клієнтів.
Як передає Укрінформ із посиланням на пост пресслужби регулятора у Facebook, про це сказав голова Національного банку Кирило Шевченко.
“Ризиком для банків залишатимуться можливі втрати від погіршення якості кредитів як наслідок погіршення платіжної дисципліни клієнтів. Тому в 2021 році Національний банк планує проводити регулярну оцінку стійкості банків, зокрема аналіз якості активів, аби з’ясувати, чи коректно банки відображають кредитний ризик за активами”, – сказав Шевченко.
Він зазначив, що 2021 рік може бути зроблено перший крок до часткової приватизації державних банків.
Читайте також: Вперше в Україні офіційно з’явилася фізична особа-банкрут
“Про підписання угоди найближчого місяця по входженню IFC в капітал Укргазбанку днями повідомило Міністерство фінансів. Інші державні банки продовжать рухатися у напрямку активної роботи з очистки балансів від непрацюючих кредитів за затвердженими планами. Такі дії підвищуватимуть інвестиційну привабливість банківського сектору наступного року”, – зауважив очільник НБУ.
Він наголосив, що українські банки залишаються прибутковими, достатньо капіталізованими, у них вистачає ліквідності та коштів для задоволення потреб клієнтів.
“Банківський сектор готовий до січневих посилених карантинних заходів, і днями ми фіналізуємо наші підходи до роботи банків у цей період”, – запевнив Шевченко.
Раніше в НБУ назвали терміни відновлення економіки України. У наступному році відбудеться зростання економіки України, а у 2022 році будуть компенсовані втрати від коронакризи.