ФОТО: Економічна правда

Вперше в Україні офіційно з’явилася фізична особа-банкрут

В Україні вперше визнали людину банкрутом, таке рішення було прийнято Господарським судом Києва у липні цього року. Раніше стати банкрутом могла лише юридична особа або фоп.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, передає Економічна правда.

У жовтні минулого року набув чинності новий Кодекс України з процедур банкрутства. З моменту введення у дію нового Кодексу було відкрито 142 справи про банкрутство. 27 липня 2020 року перша справа дійшла до завершення: суд визнав українця банкрутом та призначив плану реструктуризації боргу за валютною іпотекою. Про це міститься відповідне рішення в Єдиному державному реєстрі судових справ, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Україні почав зростати долар

Суд створив прецедент, згідно з яким, українці отримали можливість врегулювати свої фінансові проблеми. Боржник може за комфортним графіком погасити борги та не втратити своє майно, – заявив співзасновник юридичної компанії VRTS (BezBorgiv) Георгій Григорян, який супроводжував справу першого банкрута-фізичної особи в Україні.

Наголошується, що практика банкрутства допомагає вийти із скрутного становища та вирішити проблему адекватно.

Нагадаємо, українці на пенсії мають право на надбавку в розмірі 1% від прожиткового мінімуму (ПМ) для непрацездатних за кожен пророблений понад норму рік. Розмір такої надбавки ростиме разом із перерахунком ПМ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram