Фото: News.dtkt.ua

У 2020 році з держбюджету на депутатів витратили вже понад ₴90 мільйонів

З початку 2020 року народні депутати України в цілому отримали з бюджету 92,3 мільйона гривень на зарплати, свою діяльність і компенсації за відпустки.

Про це пише hromadske посилаючись на дані з єдиного веб-порталу використання публічних коштів spending.gov.ua.

Найбільше грошей Управлінням справами апарату Верховної Ради в казначейство було перераховано 9 січня.

Тоді 7 мільйонів гривень направили на виплату заробітної плати. Всього з початку року сума переведених коштів в Державну казначейську службу для виплати готівкою заробітної плати перевищила 42 мільйони гривень.

Ще 19,2 мільйона гривень готівкою виплатили на компенсації за відпустки. З них найбільші перерахування Управління справами апарату парламенту здійснило 15 січня і 4 лютого – по 5 мільйонів гривень. Помічники народних депутатів отримали винагороди готівкою в сумі 12,7 мільйона гривень.

На відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням народними депутатами своїх повноважень, з державного бюджету готівкою виплатили 17,9 мільйонів гривень. Найбільше перерахували 15 вересня – 2,9 мільйона гривень.

Відповідно до статті 32 закону «Про статус народного депутата» за рахунок українців народним депутатам компенсують такі витрати: на проїзд, оренду житла або готельного номера і інші.

Нагадаємо, житлову субсидію на новий опалювальний сезон нарахують автоматично. Це стосується тих домогосподарств, які отримували житлову субсидію в попередньому опалювальному періоді.

Як відомо, за січень-вересень 2020 року роздрібний товарообіг підприємств роздрібної торгівлі України збільшився на 6,4% (у порівнянних цінах) проти аналогічного періоду 2019 року, до 618,16 млрд грн. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram