Цивілізована сміттєпереробка може запрацювати у Миколаєві вже влітку, — департамент ЖКГ

Миколаїв наближається до запуску цивілізованої системи сортування сміття, але ключове рішення — за міськрадою.

Більше подробиць в сюжеті телеканалу «МАРТ».

Результати конкурсу на визначення оператора для сортувальної лінії твердих побутових відходів мають затвердити депутати міської ради. У Департаменті ЖКГ сподіваються, що це рішення буде винесене на червневу сесію. У разі схвалення, сучасна система переробки сміття може запрацювати в Миколаєві вже влітку наступного року. Про це в ефірі нашого телеканалу розповідав перший заступник департаменту ЖКГ Ігор Набатов.

Ми в будь-якому разі будемо виходити на червневу сесію. В кінці червня вона буде, скоріш за все. Якщо депутати голосують, підтримують і визначають остаточне нашого суб’єкта сортування відходів у місті Миколаєві, то у цього суб’єкта з’являється юридична можливість підписати договір з «Миколаївкомунтрансом». З цього моменту у нас, відповідно до конкурсної пропозиції нашого порядку передбачено, що учасник повинен був надати строки реалізації цього проєкту. Строк реалізації відраховується саме з моменту підписання договору. За пропозицією нашого учасника, строк реалізації — 13 місяців з моменту підписання договору. Тобто, якщо все добре, і, наприклад, на початку липня ми підписуємо договір, то ми очікуємо, що влітку 2026 року вона вже почне функціонувати, працювати і приносити відповідну користь.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області можете знайти: