“Тарас. Повернення”: презентовано епізод фільму про десятирічне заслання Шевченка

У день 182 річниці звільнення Шевченка із кріпацтва презентовано епізод фільму “Тарас. Повернення” Олександра Денисенка. 

Про це повідомляє продюсерський центр “ІнсайтМедіа” у Facebook.

Продюсерський центр представив епізод фільму «Тарас. Повернення» на тлі прочитання “Ой гляну я, подивлюся…” (1848) Тараса Шевченка у виконанні українського актора та театрального художника Бориса Орлова, який виконав роль Тараса Григоровича у художньому фільмі “Тарас. Повернення” Олександра Денисенка.

Цей трек увійшов у збірку “Антологія української поезії” – нового просвітницького проєкту серії відео-віршів у виконанні акторів сучасного українського кіно, який “ІнсайтМедіа продюсерський центр” запустив на своєму каналі в YouTube.

Дивіться також: Робота, стосунки з дружиною, майбутнє каналу МАРТ | Юрій Тазарачев у “Шо у Сільман?”

Сюжет фільму «Тарас. Повернення» расповідає про останні місяці перебуваня Шевченка на півострові Мангистау: того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує звістку від друзів про помилування його царем Олександром II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тараса, й не видає наказ про його звільнення. Більше того, до форту із таємною місією прибуває агент з Петербурга, його місія – залишити Кобзаря в заслані навіки…
Нагадаємо, що 2-го квітня 2020 року був запланований вихід на широкі екрани історичного екшену «Тарас. Повернення» виробництва Продюсерського центру Інсайтмедіа, дистриб’ютор SVOEkino. Це масштабна екранізація однойменного роману Олександра Денисенка про останні місяці заслання Тараса Шевченка в російській царській армії, – пише ІнстайтМедіа.

Дивіться також: Історія миколаївської “Казки”

В ролях: Борис Орлов (в ролі Тараса Шевченка), Юрій Шульган (комендант Новопетровського укріплення Іраклій Усков), Анна Топчій-Огій (Агата Ускова), Акнієт Оринтай (казашка Катя). Богдан Бенюк (Дядько), Роман Луцький (польський офіцер на засланні Мацей Мостовський) та ін.

Автор сценарію та режисер-постановник – Олександр Денисенко. Оператор-постановник – Олександр Кришталович. Художник-постановник – Ігор Філіппов. Режисер монтажа: Віктор Маляренко. Композитор – Мирослав Скорик. Продюсери – Володимир Філіппов (Україна), Сергій Азімов (Казахстан). Студія: Інсайтмедіа продюсерський центр. Офіційний дистріб’ютор в Україні: СВОЄ КІНО.

https://www.facebook.com/insightmedia.pc/posts/1291562457700868

З причини закриття усіх кінотеатрів України на карантин вихід фільму «Тарас. Повернення» у кінотеатральний прокат відкладено.

Нагадаємо, колишній політв’язень, український режисер Олег Сенцов видасть фантастичний роман «Другу також варто придбати», написаний під час незаконного ув’язнення в російській колонії в Якутії в 2017 році. Книга вийде друком у «Видавництві Старого Лева» у травні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram