Сєнкевич виступив проти карантину вихідного дня: “Ми входимо у зону економічної турбулентності”

Міський голова Миколаєва звернувся до підприємців та інших представників сфер бізнесу.

Свої враження після сьогоднішнього рішення Кабінету Міністрів України Сєнкевич написав у Facebook. За його словами, бізнес може просто не витримати такого напруження.

Дивіться також: Миколаївські ресторатори проти карантину вихідного дня

“Я проти “карантину вихідного дня”. Коронавірус розповсюджується незалежно від часу і місця. А такі жорсткі заходи безпеки значно “вдарять” по наступному бюджету нашого міста. Нагадаю, що за час жорсткого карантину Миколаїв втратив 100 мільйонів гривень зі своєї доходної частини. Але якщо бюджет міста можна врегулювати (на щось зменшити видатки, десь зекономити, скоротити фінансування програм), то бізнес просто не витримає такого напруження.

Я спілкуюсь з представниками готельно-ресторанного бізнесу – усі кажуть про одне. Якщо їхні заклади будуть зачинені на “карантин вихідного дня”, то й сенсу працювати взагалі немає. Це не просто зачинені заклади харчування – кошти на своє існування втратять тисячі працівників цієї галузі. І це напередодні зими – фінансово найскладнішої пори роки. Проте і противитись державним заходам протидії коронавірусу я не можу, адже в них теж є логіка. Навесні уникнути великої кількості захворюваності вдалося саме завдяки жорсткому карантину.

Фактично сьогодні місцева влада знаходиться на роздоріжжі між коронавірусом і коронакризою. Тому ми повинні обрати третій шлях – золоту середину, яка задовільнить бажання людей працювати (адекватне здорове бажання) та бажання влади зупинити повальне розповсюдження COVID-19.Моя пропозиція – уникати гучних вечірок та великих свят у закладах харчування, скоротити кількість місць за одним столом, працювати до 22:00.

Окремо хочу підкреслити, що спілкування з персоналом повинно проходити в масках. Безконтактне меню. Саме таке звернення місцева влада направить на розгляд до обласної та державної комісії ТЕБ і ЧС.На жаль, так пішло, що на місця ми отримаємо лише вказівки відносно тих чи інших карантинних заходів. І не маємо ніякого механізму компенсації для тих, хто вимушений згорнути свій бізнес. Немає навіть державної програми «реабілітації» бізнесу, що постраждав від карантинних заходів.

Сподіваюсь, що зараз почнеться рух в цьому напрямі і кожний підприємець, який працює за всіма вимогами закону, зможе себе таким чином застрахувати.

Друзі, тримайтесь – ми входимо у зону економічної турбулентності. Зараз дуже важливо об’єднатись навколо правильної ідеї, щоб реалізувати її. Чвари та скандали не зарадять справі – давайте рухатись далі в конструктиві і поетапно вирішувати усі питання. Я залишаюсь разом з вами і зроблю все, що від мене залежить, щоб зберегти ваше надбання. Адже запорука вашого бізнесу – це прямий розвиток нашого Миколаєва!”

Сьогодні, у зв’язку зі складною епідемічною ситуацією, в Україні запровадили карантин вихідного дня. Додаткові обмеження діятимуть з 14 листопада до кінця місяця.

У суботу та неділю працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки (в тому числі ветеринарні), АЗС, банки, СТО. Ресторани та кафе – лише на виніс. Робота торговельно-розважальних та спортивних центрів, театрів у вихідні – заборонена.

Нагадаємо, що Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич вчора був госпіталізований у міську лікарню №1 через ускладнення, викликанні коронавірусною хворобою COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram