Олександр Сєнкевич. Фото - zaborona.com

Сєнкевич – про колаборантів у Миколаєві: “Вони для мене не є людьми”

За його словами, саме росіяни винні у війні.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич прокоментував інформацію щодо існування колаборантів у місті.

Це покидьки. Останнім часом я дуже часто цитую Альфонса Капоне, який сказав, що куля дуже багато змінює в голові, навіть якщо влучає в дупу. Насправді багато чого змінилося в людях, навіть у проросійськи налаштованих, після того, як почали бомбардувати місто.

І вже не скажеш, що це бомбардують українці. І вже не скажеш, що бомбардують україномовних, бо майже 80% у Миколаєві — це російськомовні. І вже не скажеш, що бомбардують нацистів, бо тут звичайні люди: кораблебудівники, портовики, які ніколи не були нацистами й багато з них досі розуміє цінність в історії того самого Степана Бандери. 

Нас бомбардують росіяни, вбивають наших людей. За весь час війни в Миколаєві загинула 121 особа, з них 1 дитина. Це просто місцеві жителі, які стояли на зупинці, які були у себе вдома, які жили у п’ятиповерхівці, куди прилетіла ракета. Вони хотіли жити, ходити до школи, виховувати дітей, просто проживати своє життя. Усі вони загинули.

І хто в цьому винен? Українці? Міфічні нацисти? У цьому винні виключно росіяни. Росіяни, які слухають свого лідера Володимира Путіна — зараз головного нациста світу, який убиває нас лише за те, що ми є українцями. Просто він ненавидить усе, що пов’язано з Україною, — бо ми любимо волю, бо ми не такі, як вони.

У нас свій шлях. Ми взагалі на іншій гілці розвитку. Ми не пішли вперед від росіян, ми просто в іншій лізі. Тому вони нас ненавидять і вбивають. 

Але досі є такі — упороті —, яким ти хоч кіл на голові чеши, а вони все одно думатимуть, що Росія не винна. Не треба тут робити СРСР. Навіть коли їм у рот засунуть ствол від пістолета і скажуть, що їх розстрілюють за те, що вони українці, — все одно будуть думати, що це їхня провина.

Ці люди сьогодні, очікуючи на цей «рускій мір», сидять і корегують [ворожі постріли]. І їх треба засудити до максимального, довічного строку ув’язнення, як людей, які сприяють масовим убивствам. Бо вони це роблять усвідомлено, знаючи, що будуть гинути люди.

Я їх не розумію. Вони для мене не є людьми. 

Актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram