Фото: Світлана Федорова

Світлана Федорова просить лікувати вдома хворих COVID-19 у легкій і середній формі

Головний лікар Миколаївського обласного центру лікування інфекційних захворювань Світлана Федорова закликала сімейних лікарів, а також лікарів районних лікарень не направляти в «інфекціонку» хворих на COVID-19 в легкій і середній формі.

Про це йдеться у її відеозверненні.

Якщо це хворий середньої та легкої форми, а таких ви знаєте більшість від усіх хворих на туберкульоз, не потрібно займати руки лікаря і медперсоналу і таких хворих направляти. Особливо, я звертаюся до Вознесенському району. Якщо хворого пролихорадило один день 37,5 -38, у нього немає пневмонії, супутньої патології, він прогностично не погіршується, будь-ласка, таких середньо пацієнтів потрібно лікувати вдома. Ми лікуємо тих, хто прогностично погіршується. Хворих стає більше. Давайте, включати поняття медичного сортування. Не потрібно людини 3-4 години тягти по спеці, погіршувати його стан. Давайте, середньо лікувати вдома, – сказала Світлана Федорова.

Світлана Федорова також розповіла, що на сьогоднішній день в її центрі проходять лікування 79 пацієнтів, з них 9 дітей. На апараті штучної вентиляції легенів перебуває 6 осіб. Їх стан стабільний.

Як повідомляляє Миколаївський штаб з ліквідації НС, на сьогоднішній день показник захворюваності COVID-19 у Миколаївській області становить – 24,98 при допустимому базовому рівні не більше 40 на 100 тисяч населення.

Нагадаємо, здолати пандемію коронавірусу COVID-19 людство зможе до кінця 2022 року. Такий прогноз озвучив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебрейесус в п’ятницю, 21 серпня, на брифінгу в Женеві.

Раніше повідомлялось, дружина Президента України Олена Зеленська розповіла про боротьбу з COVID-19 та свої відчуття під час лікування. 

Як відомо, син президента України Володимира Зеленського Кирило перехворів на COVID-19. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram