Солдат збройних сил Індії на посту в регіоні Ладакх, Індія. Фото: Paula Bronstein/Getty Images

Сутички між Індією та Китаєм: є загиблі військові

Щонайменше 20 індійських військових загинули під час сутички з китайськими солдатами на спірному кордоні в Гімалаях. Збройний конфлікт стався 15 червня.

Це найгірше загострення між Індією та Китаєм за останнє десятиліття. Воно, повідомляє New York Times, миттєво підвищило напругу між двома ядерними суперниками.

Конфлікт уздовж гімалайського кордону – незвичний. Китайські та індійські солдати не використовують вогнепальну зброю. Натомість вони жорстоко б’ються між собою і вбивають один одного камінням, дерев’яними палицями, оббитими цвяхами або загорнутими в колючий дріт.

Бурхливе протистояння сталося в результаті спроби китайської сторони в односторонньому порядку змінити статус-кво, – йдеться в повідомленні речника уряду Індії Анурага Срівастава.

Індійські військові повідомили про трьох загиблих у регіоні Ладакху, що межує з підконтрольним Китаю регіоном Аксай-Чин. Пізніше військовий речник заявив ще про 17 індійських солдатів, які загинули в результаті поранень. Також десятки індійських солдатів пропали безвісти, очевидно, вони потрапили в полон.

Індійські телеканали повідомляють про кількох убитих китайських солдатів, але в Китаї цієї інформації не коментують.

Читайте також: ООС: внаслідок обстрілів на Донбасі поранено четверо бійців ЗСУ

Військові та політичні аналітики кажуть, що дві країни не хочуть подальшої ескалації, особливо Індія, де військові сили поступаються Китаю. Однак через наполегливі позиції лідерів країн, конфлікт може вийти з-під контролю.

Варто зауважити, що такі збройні сутички є продовженням тривалого конфлікту між Індією та Китаєм щодо неточного гімалайського кордону, відомого як “лінія фактичного контролю”. Обидві сторони вступають у збройні сутички за окремі ділянки кордону з кінця 1960-х.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram