Суспільство обурено заявою Шмигаля про постачання води в Крим

Новий прем’єр-міністр Денис Шмигаль виступив за відновлення водопостачання в окупований Крим, бо там живуть українці. Згодом він уточнив: воду для пиття за необхідності нададуть нашим громадянам, а не військовим і промисловим об’єктам окупантів. Тим не менш, заява Шмигаля обурила українське суспільство. 

Новообраний очільник Кабінету Міністрів України Денис Шмигаль потрапив у скандал через постачання води в анексований Крим на другий день свого прем’єрства. Ввечері 5 березня в ефірі проєкту “Право на владу” глава уряду висловив думку, що Україні треба подавати воду на окупований півострів, бо там живуть українці, а Крим – це наша територія.

Прем’єр додав, що постачання води на півострів не є питанням торгівлі з Росією-окупантом. Навпаки, це виключно питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть в Криму.

Там живуть українці. Ми не перекриємо воду для українців. Крапка. Крим – це Україна. Ми не збираємося подавати воду не в Україну. Окупант не може нести відповідальність за українців, які там живуть, – заявив Шмигаль.

Також очільник Кабміну додав, що неподача води на український півострів призведе до гуманітарної катастрофи.

Через кілька годин після ефіру Шмигаль вирішив пояснити свої слова і зробив нову заяву. Прем’єр наголосив, що питання відновлення подачі води в окупований Крим – складне, тому обговорювати його на ток-шоу – не найкращий варіант.

Чиновник сказав, що Україна не забуває про своїх людей, які живуть в умовах російської окупації в Криму, хоче допомагати їм і піклуватися про них. Однак відновити постачання води на півострів до його деокупації – таки неможливо.

Справді, з технічних причин поділити воду, яка піде людям і воду, яка піде на військові бази неможливо. Ця теза загубилася у галасі студії. Позиція залишається незмінною: ми хотіли би подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної змоги робити цього до деокупації півострова та повернення його до складу України”, – відзначив Шмигаль.

Вже під час години запитань до уряду в Раді 6 березня Шмигаль заявив, що Україна не буде постачати воду для промислових і військових об’єктів в анексованому Криму. Однак за потреби простим українцям воду для пиття постачати будуть  Шмигаль пояснив, кому в Крим можуть постачати воду з України .

Ми будемо постачати українцям воду для пиття в разі необхідності – хоч каністрами, хоч цистернами, хоч бутлями. Ми не говоримо про відновлення промислового постачання води, ми говоримо про наш обов’язок перед українцями в Криму, – наголосив він.

Також новообраний прем’єр попросив не політизувати такі речі, не підіймати і не маніпулювати його заявами.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні проголосувала за нового голову уряду України. Ним став колишній голова Івано-Франківської облдержадміністрації Денис Шмигаль.

Як відомо, 4 березня парламент підтримав відставку колишнього прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram