Створений дітьми з інвалідністю проєкт покажуть на національному ТБ

Пізнавальні телепрограми, створені дітьми з інвалідністю в межах проєкту “Ми в ефірі” та перекладені мовою жестів, стануть доступними на телебаченні та в інтернеті.

Про це повідомила керівник проєкту – голова ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ» Діна Ібрагімова, повідомляє Укрінформ.

“Ми в ефірі” – це сучасний інноваційний культурний проєкт у сфері інклюзивного аудіовізуального мистецтва. В межах проєкту створено три дитячі пізнавальні культурно-мистецькі телепрограми народознавчого характеру хронометражем 13-17 хвилин кожна. Ексклюзивом проєкту є те, що в ролі телеведучих виступили 47 дітей з інвалідністю від 6 до 17 років з різних куточків України, зокрема діти-переселенці зі сходу, – сказала Ібрагімова.

Вона зазначила, що проєкт створений дитячим інтернет-телебаченням і радіо «Веселка TВ» за підтримки Українського культурного фонду в межах програми «Інклюзивне мистецтво». Він є і дитячим, і для дітей, й інклюзивним одночасно. Переклад жестовою мовою зробила учасниця проєкту, вихованка Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Дарина Бойчук.

Проєкт зміг донести, що діти з інвалідністю можуть бути повноправними творцями аудіовізуального культурного продукту. 21 серпня 2020 року він добігає кінця. Але вільний доступ до створених за проєктом телепрограм забезпечуватиметься засобами медійного простору. Вже сьогодні вони з’явилися в мережі інтернет на офіційному YouTube-каналі «Веселка TВ». Найближчим часом цикл програм транслюватиметься в ефірі національних і регіональних телеканалів, – повідомила Ібрагімова, висловивши при цьому сподівання, що проєкт та створені за ним телепрограми стануть у пригоді як дітям з інвалідністю, так і широкому загалові.

Нагадаємо, Інтерактивний музей з відео-екскурсіями та унікальними експонатами відкрився на базі Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram