Студенти Української академії лідерства у Миколаєві приєдналися до написання радіодиктанту національної єдності

Учора, 9 листопада, в Україні відзначали День української писемності та мови. Вже традиційною активністю для громадян у цей день стало написання радіодиктанту національної єдності. Короткий текст, що пишуть тисячі жителів країни, об’єднав всі області та регіони.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Вперше в Україні радіодиктант українці писали 24 травня 2000 року, на День Кирила і Мефодія. Акцію, присвячену державній мові, започаткувало Українське радіо. Лише згодом 9 листопада, день української писемності, стає офіційною датою для проведення масштабного флешмобу.

Зараз до перевірки своїх знань з української мови долучаються школярі, студенти, журналісти, громадські діячі, всі, хто хоче позмагатися за звання найграмотнішого українця. Щороку приєднуються до акції і студенти миколаївського осередку Української академії лідерства.

Українська академія лідерства має в собі систему, яка безпосередньо орієнтується на вихованні в підлітках проукраїнських цінностей та української ідентичності. В нашому осередку зараз навчаються студенти з 15 областей України – від Мукачевого Закарпатської області до Слов’янська Донецької області. Що, як не радіодиктант національної єдності може згуртувати, об’єднати всіх навколо однієї теми, яка, власне, й пов’язана з діяльністю академії?, – каже менторка миколаївського осередку Української академії лідерства Анна Волохова.

Перед початком радіодиктанту студенти збираються в лекторії та налаштовуються на написання. В День української писемності та мови навіть вдяглися тематично – у вишиванки.

Це можливість покращити свою мову і загалом якось поширити її в різних куточках України, зокрема і в Миколаєві. Проводити такі спільні заходи дуже класно, оскільки ти відчуваєш єдність усієї країни, – розповіла студентка Української академії лідерства Анна Кочерга.

І у повсякденні, і під час навчання уалівці спілкуються саме українською. У святковий день ще й співали народних пісень, бо якраз готуються до різдвяного вертепу.

Я дуже ціную цей день, адже мова – це наша ідентичність, це те, що нас об’єднує і показує, що ми – українці, – зазначив студент Української академії лідерства Михайло Кириченко.

Цьогоріч автором тексту для радіодиктанту національної єдності став український поет, прозаїк та есеїст Юрій Андрухович. За його словами, текст «Слідом за пам’яттю» – початок майбутнього нового роману. Складається текст з 199 слів. Писати диктант можна лише тільки від руки. Роботи прийматимуть і шрифтом Брайля. Поруч із текстом потрібно вказати ім’я, прізвище, адресу та номер телефону.

Це надзвичайно цікаве, оригінальне завдання – створити такий текст, а, тим більше, прочитати його наживо, в прямому етері. Я сам надзвичайно хвилююся, не знаю, який буде результат, наскільки мій диктант сподобається учасникам. Сподіваюся, що він прозвучить, – прокоментував Юрій Андрухович напередодні радіодиктанту у студії Суспільного.

Одразу по закінченню всеукраїнського флешмобу в мережі почали з’являтися пости та коментарі, мовляв, Андрухович читав текст надто швидко. Та навіть попри це станом на другу годину відеотрансляцію диктанту подивилися понад 292 тисячі українців з різних куточків світу.

Відправити написаний диктант можна поштою або ж в онлайн-форматі – просто сфотографувати чи відсканувати текст. Час для надсилання роботи – астрономічна доба.

Нагадаємо, мовний омбудсмен Тарас Кремінь вимагає перейменувати низку міст, зокрема і в Миколаївській області.

Раніше повідомлялося, у Миколаївській обласній науковій бібліотеці запрацював пункт з визначення рівня української мови.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram