Старт кампанії з вакцинації проти COVID-19 на Миколаївщини

12 тисяч 300 вакцин від коронавірусу AstraZeneca (CoviShield) сьогодні 25 лютого доставили у Миколаївську область.

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

Тож 25 лютого офіційно розпочато вакцинацію від коронавірусної інфекції. Вона відбуватиметься добровільно і на безоплатній основі. Про це в ході брифінгу повідомив заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Ігор Кузьмін.

У брифінгу також взяли участь заступник начальника управління охорони здоров`я облдержадміністрації Олег Бабін та керівник обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної НС, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби, заступник ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександр Ігнатенков.

Брифінг про початок вакцинації

Зранку в область надійшло 12300 штук вакцини. Згідно з планом першими пройдуть імунізацію лікарі наших ковідних шпиталів. О 9.00 перша мобільна бригада отримала відповідно до визначеної логістики сировину.

О 10-ій годині здійснено щеплення першого лікаря КНП «Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» Миколаївської обласної ради», – зазначив Ігор Кузьмін.

У першу хвилю імунізацію буде здійснено працівникам ковідних шпиталів , людям похилого віку та персоналу інтернатних установ Міністерства соціального захисту населення.

У разі відмови від вакцинації жодних заходів адміністративного впливу до такої категорії працівників не застосовуватимуть, зазначив заступник начальника управління охорони здоров`я облдержадміністрації.

COVID-19 є вакциновано-керованою інфекцією. Завдяки імунізації населення очікується зменшення захворюваності. Відповідно зменшиться навантаження на стаціонари та первинну ланку», – наголосив Олег Бабін.

 За словами заступника начальника управління охорони здоров`я ОДА  перший етап імунізації триватиме протягом березня-квітня. За попередніми підрахунками, акцентував під час брифінгу Олег Бабін, у вересні поточного року ймовірно розпочнеться вакцинування всіх охочих.

Є такі, хто перенесли коронавірусну інфекцію. Тому ці люди не підлягають сьогодні щепленню. І повернутися до питання їх імунізації ми зможемо лише за півроку», – сказав Олег Бабін.

Нагадаємо, що у Миколаєві зробили перше щеплення від COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram