Фото: Wikipedia.org

Спікер Разумков повідомив, що «великої реставрації» Миколаївської обсерваторії цьогоріч не буде

У середу, 28 липня, глава Верховної Ради України Дмитро Разумков повідомив, що поки немає коштів для реставрації 200-річної Миколаївської астрономічної обсерваторії.

Таку заяву він зробив після екскурсії, яку провела завідуюча науковим архівом обсерваторії Владлена Попова, – передає «НикВести».

Як стало відомо, на реставрацію необхідно близько чверті мільярда гривень, мовляв, це «істотні кошти, ми з вами повинні це розуміти». У підсумку Дмитро Разумков пообіцяв посприяти збільшенню відповідних ресурсів на «Велику Реставрацію», щоб миколаївський об’єкт потрапив в список даних робіт.

Є колізія, адже програма «Велика Реставрація» закріплена за Міністерством культури, а об’єкт закріплений за Міністерством освіти. Є проблема з проектно-кошторисною документацією. Сподіваюся, що ми зможемо її вирішити. Не знаю, наскільки швидко це станеться, але ми розуміємо цю проблему, будемо шукати шляхи вирішення. Можливо, як це раніше відбувалося зі змінами до бюджету, вносити відповідні гроші на документацію, чи на рівні Кабінету Міністрів, колеги зможуть знайти механізм, як це зробити. Такі приклади вже були. Тут є ще інше питання – досить великий обсяг грошей на реставрацію, близько чверті мільярда, а це суттєві кошти, ми з вами повинні це розуміти. Будуть вибудовуватись пріоритети. Якщо чесно, я не впевнений, що ми зараз можемо її включити в програму, бо кошти виділені і розподілені. Проте, сьогодні є ідеї про те, щоб збільшити відповідні ресурси на «Велику Реставрацію», таким чином, я сподіваюся, ми дійдемо і до цього пам’ятника архітектури, – розповів Дмитро Разумков.

При цьому перед спілкуванням зі ЗМІ йому подарували пам’ятну монету номіналом 5 гривень із зображенням Миколаївської астрономічної обсерваторії.

Як відомо, Миколаївська астрономічна обсерваторія заснована як морська обсерваторія в 1821 році. З 1912 по 1991 рік існувала як південне відділення Пулковської обсерваторії. У 1992 році стала самостійним науковим закладом, а в 2002 році отримала статус науково-дослідного інституту. До складу пам’ятника входить територія обсерваторії площею 7,1 гектарів, головна будівля обсерваторії, як пам’ятника архітектури, старі та сучасні павільйони і споруди наукового, господарського призначення, парковий ландшафт та чавунна огорожа.

Нагадаємо, минулого літа глава Мінкультури Олександр Ткаченко заявив, що у рамках проєкту «Велике будівництво» в 2021 році в Миколаєві відреставрують будинок астрономічної обсерваторії.

Також «МАРТ» повідомляв, у ІІ кварталі 2021 року Укрпошта випустить поштову марку “Миколаївська астрономічна обсерваторія. 200 років з часу заснування”. Тираж – 130 тис. примірників. Дизайн марки виконала художниця Ірина Медведовська. 

Як відомо, Національний банк України планує випустити пам’ятну монету до 200-річчя Миколаївської астромічної обсерваторії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram