Фото: Reuters

SpaceX успішно відправила астронавтів на МКС

30 травня, о 22:22 за київським часом компанія Ілона Маска SpaceX успішно запустила космічний корабель Crew Dragon з двома американськими астронавтами на борту.

Це перший пілотований випробувальний політ приватної компанії до Міжнародної космічної станції (МКС). Запуск космічного корабля Crew Dragon з мису Канаверал у Флориді був здійснений ракетою Falcon 9. Цей корабель доставить на МКС двох американських астронавтів Боба Бенці і Дага Херлі.

За планом, через кілька хвилин після запуску від’єднавшись від Falcon 9 перша сходинка повинна приземлитися на плавучій посадочній площадці SpaceX в океані. Майданчик буде плавати недалеко від космодрому.

Сам політ триватиме 19 годин. Компанія SpaceX розробила корабель Crew Dragon в рамках контракту з американським аерокосмічним агентством NASA. Кораблі цієї серії планують використовувати для доставки астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Перший запуск Crew Dragon був проведений в березні 2019 року, тоді корабель успішно досяг МКС в безпілотному режимі і повернувся на Землю.

Відомо, що у даної події буде відразу кілька важливих аспектів:

  • це перший пілотований політ компанії Ілона Маска SpaceX, оскільки до цього вона відправляла в космос тільки вантаж, а не людей;
  • це випробування для космічного корабля Crew Dragon, який компанія SpaceX кілька років готувала для NASA;
  • з 8 липня 2011 року США не запускала шаттли зі своєї території, а всі польоти на МКС відбувалися спільно з Росією, таким чином Ілон Маск і його компанія відновлює відправку людей в космос.

Нагадаємо, 27 травня, компанія SpaceX не змогла запустити космічний корабель Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію через погодні умови.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram