Сьогодні в Україні відзначають сьому річницю пам’яті Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Переваги та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в другій половині лютого 2014 року протистояння між мітингувальниками і тодішнім політичним режимом досягло піку. 20 лютого загинуло найбільше активістів Майдану.

На наступний день, 21 лютого 2014 року, загиблі мітингувальники були офіційно визнані жертвами. У той день на Майдані Незалежності в Києві відбулося прощання із загиблими активістами, яких в траурних промовах назвали «Небесною Сотнею».

Героями Небесної Сотні стали люди різних національностей, віросповідань, освіти, віку. Серед них – громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв – Назарію Войтовичу – було 17 років; найстаршому – Івану Наконечному – 82 роки. Із 107 Героїв Небесної сотні – три жінки: Антоніна Дворянец, Ольга Бура і Людмила Шеремет.

Смерть першого з Героїв Небесної Сотні, Павла Мазуренко, настала 22 грудня 2013 року в результаті тілесних ушкоджень, нанесених невідомими особами, які були одягнені в форму спецназівців.

Останній з Героїв, Віктор Орленко, помер 3 червня 2015 року через ускладнення внаслідок вогнепального поранення, отриманого під час штурму Майдану силовиками 18 лютого 2014 року.

Їх іменами і назву «Герої Небесної Сотні» надали найменування на вулицях в Києві і на малій батьківщині загиблих. На згадку про них заснований Орден Героїв Небесної Сотні. Також створено «Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності».

Нагадаємо, учасник Революції Гідності з Миколаєва Олег Гілякін в ефірі програми «Діалог» сказав, що національно-протестні акції у листопаді 2013-лютому 2014 років виконали свою головну роль перед суспільством і захистили європейське майбутнє України.

Як відомо, 18 лютого, у центрі Києва відбулися заходи на вшанування пам‘яті героїв Небесної Сотні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram