Шипшина. Фото: Pixabay

Шипшина може знизити біль при артриті

Ревматоїдний артрит – це аутоімунне захворювання, яке викликає біль, набряки, скутість, зниження рухливості та обмеження функції суглобів, а також сильну втому.

Найчастіше симптоми ревматоїдного артриту з’являються у віці 40-60 років. Хвороба виникає тоді, коли імунна система людини помилково атакує суглоби, постійно їх пошкоджуючи. Якщо не вжити ніяких заходів, ревматоїдний артрит може навіть призвести до інвалідності, повідомляє Жіночий світ з посиланням на Express.

Зазвичай для боротьби з ним призначають нестероїдні протизапальні препарати. Але є природні засоби, якими ви можете доповнити призначене лікарем лікування. Наприклад, було доведено, що шипшина допомагає зменшити симптоми ревматоїдного артриту.

Читайте також: Безсоння підвищує ризик розвитку діабету

Плоди шипшини містять активну сполуку, яка називається галактоліпід (GOPO). Науковці провели подвійне сліпе рандомізоване плацебоконтрольоване дослідження за участі 89 пацієнтів з ревматоїдним артритом.

Добровольців поділили на дві групи: одна приймала добавки з GOPO, а інша – плацебо. У пацієнтів з першої групи наприкінці експерименту симптоми хвороби зменшились на 30%, зокрема зменшились больові відчуття та збільшився рівень рухливості.

Нагадаємо, що незрозуміла втома може виявитися симптомом так званого тихого інфаркту, викликаного без характерних ознак.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram