Денис Шмигаль / Фото: Слово і Діло

Шмигаль сказав, за яких умов опалювальний сезон пройде нормально

Україна нормально пройде опалювальний сезон, якщо не буде стресових ситуацій, зокрема, значного погіршення погодних умов або ж гібридних атак з боку північного сусіда.

Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на брифінгу за підсумками робочої поїздки до Івано-Франківської області, повідомляє Укрінформ.

Є напружена ситуація загалом у світі, енергетична криза у Європі, є недостатня кількість вугілля на світовому ринку. Ми розпочали та проводимо опалювальний сезон.

За інших рівних умов, тобто якщо не буде стресових подій, погодних умов, не буде гібридних атак з боку нашого північного сусіда, ми пройдемо опалювальний сезон спокійно, бо проходимо кожного нормального року, – сказав Шмигаль.

Він наголосив, що попри усі фейки, маніпуляції та залякування тепло в оселі громадян вдалося подати вчасно.

Читайте також: Українські міста можуть залишитися без опалення на новорічні свята

Я вважаю, що за останні роки вперше опалювальний сезон почався без жодних проблем. Тобто не було якихось критичних ситуацій, стресів, чи щоб десь ТЕЦ не включились, десь чогось не вистачало, – сказав глава уряду.

Прем’єр-міністр запевнив, що вугілля Україні вистачить, адже в країну прямують морським шляхом 10 кораблів із законтрактованим вугіллям. Окрім того, держава змогла на 28% збільшити власний видобуток.

Читайте також: Два мікрорайони Миколаєва обігріватимуть реконструйовані котельні ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»

Від 2 до 2,4 млн тонн – це видобуток плюс імпорт помісячно. І порядку 1,7- 1,9 млн тонн – це спалювання вугілля, споживання. Тобто ми у позивному балансі, – сказав Шмигаль.

Він запевнив, що міністр енергетики тримає це питання на контролі щодня.

Ми домовились що він буде виходити із щотижневим брифінгом, щоб інформувати суспільство і знімати всю цю напругу. Тобто з точки зору вугілля у нас на сьогодні ситуація під контролем. Вугілля на складах накопичується, не дивлячись на те, що зараз опалювальний сезон, – наголосив Прем’єр-міністр.

Нагадаємо, депутати миколаївської міської ради виділили 30 мільйонів гривень для погашення заборгованості за газ для «Миколаївоблтеплоенерго».

У листопаді Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що ні Кабінет Міністрів, ні регулятор не планують віялових відключень електроенергії в Україні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram