ФОТО: Новинарня

“Щит з острогою”: фільм про “князівську” 30-ту бригаду, яка вже понад шість років на війні

Щит з острогою – таким є шеврон 30-ї окремої механізованої бригади. Саме таку назву отримав і документальний фільм, який вийшов до дня народження бригади – 1 вересня.

Острога – гербовий символ шляхеського роду. Указом президента України Петра Порошенка від 22 серпня 2018 року 30 омбр отримала ім’я видатного військового і державного діяча XVI ст. князя Костянтина Острозького, пише Новинарня.

В основу стрічки лягли інтерв’ю 80 людей: військовослужбовців та волонтерів, які досі йдуть непростим фронтовим шляхом разом з бригадою.

Дуже непросто було знайти людей, яких ми хотіли побачити в фільмі. Адже з тих, хто зустрів війну з російським агресором 2014 року, багато вже звільнилися чи служать в інших частинах. От і довелося нашій творчій групі здійснити неблизькі подорожі. Безперечно, працювали в районі проведення ООС. А, наприклад, трьох наших Героїв України записали вже на «великій землі»: Сергія Собка – в Києві, Володимира Гринюка – в Новограді-Волинському, Івана Вінника – в Мукачевому, – розповідає керівник пресслужби 30 омбр старший лейтенант Наталія Рожнятівська.

Серед іншого, автори планують показати стрічку в навчальних закладах, зокрема в ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою Новограда-Волинського (це місто – пункт постійної дислокації частини).

Через обмежені часові рамки до фільму увійшли далеко не всі розповіді його героїв. Тому незабаром на офіційній сторінці 30 омбр стартує проєкт “Щит з острогою. Історії”, в рамках якого час від часу публікуватимуться великі інтерв’ю різних персонажів.

Нагадаємо, українська документальна сенсація – “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик – вийде в український прокат 26 листопада.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram