Фото: The Earth Is Blue As an Orange / Facebook

Фільм про Донбас “Земля блакитна, ніби апельсин” вийде в український прокат

Українська документальна сенсація – “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик – вийде в український прокат 26 листопада.

Світова прем’єра фільму про Донбас відбулася на кінофестивалі “Санденс”, де він отримав премію за кращу режисуру в категорії світового документального кіно, пише 112 Україна.

Європейська прем’єра пройшла на 70-му Берлінському кінофестивалі в рамках програми Generation 14Plus, а українська – на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де стрічка стала кращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу.

“Земля блакитна, ніби апельсин” – повнометражний дебют режисера і письменниці Ірини Цілик. Назва фільму – це цитата з вірша поета-сюрреаліста Поля Елюара, яка, за словами режисера, в певній мірі передає сюрреалістичну суть балансування героїв між паралельними вимірами війни і миру.

Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в “червоній зоні” Донбасу, де військові дії тривають уже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Анна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця сім’я дуже дружна і весела. Мама і діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть самостійно знімають фільми про своє життя під час війни.

Нагадаємо, український фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича потрапив в лонгліст премії Європейської кіноакадемії, яку часто називають «європейським Оскаром».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram