Фото: ECNS

Щеплення від свинки може захистити від COVID-19

Американські вчені вважають, що при наявності щеплення від свинки людина має менше ризиків важкого перебігу COVID-19.

Чим вище був рівень імунної відповіді, тим легшим або безсимптомним був перебіг коронавірусної інфекції у пацієнта. Результати дослідження опубліковані на сайті Американської спільноти мікробіології, пише Діло.

Так, вчені цим пояснюють знижену захворюваність на COVID-19 у дітей. Дослідники рекомендують людям після 40 років зробити щеплення.

Читайте також: Для подолання пандемії необхідно 38 мільярдів доларів, – Єврокомісія

Нагадаємо, що від епідемічного паротиту (свинка) роблять щеплення в кінці першого року життя за допомогою комбінованої вакцини кір-паротит-краснуха (MMR або КПК).

У висновках вчені пояснили, що при наявності щеплення від свинки людина рідше хворіє на важку форму COVID-19. Вакцина КПК вважається безпечною з дуже низьким ризиком побічних ефектів.

“Грунтуючись на результатах нашого дослідження, ми вважаємо, що розумно вакцинувати людей старше 40 років незалежно, чи є у них високі титри антитіл КПК в крові”, – заявив співавтор дослідження Девід Херлі.

Раніше інші американські вчені дослідили те,  що КПК вакцина захищає від розвитку важкого запалення легенів і сепсису у пацієнтів з COVID-19. Вони аналогічно рекомендують повторну вакцинацію для дорослих.

Читайте також: Moderna оцінила вартість вакцини від коронавірусу

Раніше повідомлялось, що європейські країни можуть уникнути повторення жорсткого локдауну у тому разі, якщо 95% громадян будуть носити захисні маски.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram