Для подолання пандемії необхідно 38 мільярдів доларів, – Єврокомісія

Для подолання наслідків глобальної пандемії по усьому світу та для остаточного зупинення поширення COVID-19 міжнародному співтовариству потрібно буде витратити не менше $38 мільярдів.

Про це під час прес-конференції у Брюсселі заявила президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.

“З 2-го листопада свою участь у COVAX підтвердили 94 країни з високим рівнем доходів та 92 країни з низькими або середніми доходами. Завдання полягає у закупівлі 2 мільярдів доз (вакцини) до кінця 2021 року для країн з низьким або середнім рівнем доходів. Наразі був зроблений внесок у 1,8 мільярди доларів для такої закупівлі, але для закупівлі вакцин у 2021 році необхідно, за оцінками, близько 5 мільярдів доларів. Фонди будуть також необхідними для тестування та лікування за програмою ACT-Accelerator. Загальна потреба оцінюється у 38 мільярдів доларів, з яких на сьогодні доступні 4 мільярди”, – сказала президент Єврокомісії.

Читайте також: Зеленський підписав закон про штрафи за відсутність маски на обличчі у громадських місцях

Вона визнала, що згадана сума у 38 мільярдів доларів США є дуже великою і значною, але ці витрати є меншими порівняно із реальною ціною цієї пандемії. Саме тому Єврокомісія та міжнародні партнери ЄС письмово звернулися до учасників «великої двадцятки» з проханням про підтримку у роботі з мобілізації необхідних фондів.

Раніше повідомлялось, що європейські країни можуть уникнути повторення жорсткого локдауну у тому разі, якщо 95% громадян будуть носити захисні маски.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram