Ще не пізно, – депутат Кісельова про зменшення єдиного податку для підприємців

Зменшення ставки єдиного податку внесені до Податкового Кодексу, чим надали ексклюзивну можливість органам місцевого самоврядування змінити в бік зменшення ставки єдиного податку. У міської влади зараз є всі законні підстави надати пільгу тим підприємцям, котрі постраждали через пандемію COVID – 19.

Про це в програмі «Діалог» на ТРК «МАРТ» розповіла депутат Олена Кісельова.

Зміни внесені до Податкового Кодексу зберігатимуться до кінця цього податкового року. Парадокс ситуації втому, що зниження ставки єдиного податку можливе не лише на період дії карантину. Ми впринципі маємо можливість і я мабуть кажу ті речі, що будуть неприємні фінансовому управлінню, що відповідає за наповнення бюджету, так і певній групі депутатського корпусу. У нас сьогодні є всі законні підстави надати пільгу платникам єдиного податку І та ІІ групи. Питання в тому, чи є в нас така політична воля, – каже депутат.

Олена Кісельова розповідає, окрім політичної волі потрібна ініціатива депутатів, адже будь-хто з народних обранців може, спираючись на нормативні документи, написати відповідний запит. Однак, потім цей проект рішення мають погодити чиновники.

Дивіться також: Гість програми “Діалог” депутат Олена Кісельова

І потім мені можуть написати: Ваша ініціатива чудова, однак через Вашу пропозицію бюджет буде незбалансований і ми не зможемо виконати раніше намічений план. Я закликаю городян до критичного мислення. Коли ми радіємо, що триває благоустрій в березні, ми маємо розуміти, що це той ресурс, який ми мали б заощадити, – переконана Олена Кісельова.

За словами Кісельової, пільги від держави для підприєммців вони буле незначними: це відміна орендних платежів за земельні ділянки і за об’єкти нерухомості. До того ж використати цю пільгу можна було лише в березні. В той самий час, як десятки тисяч підприємців залишались без роботи і прибутків протягом квітня-травня також.

Розуміючи критичність ситуації, необхідно було всім миколаївським підприємцям зробити близьку до нуля ставку єдиного податку. Але для того, щоб це зробити, необхідно було десь ці кошти заощадити. Парадокс ситуації в тому, що кошти, які мали заощадити, їх вже дуже чудово під час карантину освоїли і витратили, – розповіла Кісельова

Саме через це, переконана Олена Кісельова, вже кілька тижнів не збирається «бюджетна» сесія. За її переконанням, складно зібрати депутатів, коли чиновники не бажають звітувати про витрачені кошти.

Нагадаємо, члени виконкому розглянули попередній проєкт рішення міської ради “Про затвердження міської.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram