Сенат Польщі не підтримав голосування на президентських виборах поштою

Верхня палата парламенту Польщі відхилила зміни до виборчого законодавства, які дозволяли провести голосування на президентських виборах поштою. Остаточне рішення – за нижньою палатою, Сеймом.

Про це повідомляє Європейська правда.

За чотири дні до першого туру президентських виборів польська влада раптом опинилася у глибокій кризі. Напевно, у найглибшій за останні п’ять років – від моменту приходу до влади партії “Право та Справедливість”.

Пізно ввечері 5 травня Сенат Польщі відхилив законопроєкт про можливість заочного голосування на президентських виборах – за допомогою поштових відправлень. Проти цієї ініціативи голосувало 50 сенаторів, за – лише 35.

Дивіться також: Перший європейський контракт «Океану» за вісім років

А це означає, що вибори президента Польщі, призначені на 10 травня, не зможуть відбутися – як би цього не прагнуло керівництво держави.

Хоча такий результат був цілком очікуваний, він поставив польську владу перед украй складним вибором. Вибором, в якому кожна з можливих опцій виглядає дуже ризикованою.

Ситуація може вилитися навіть у відставку уряду та дострокові парламентські вибори (які, втім, теж невідомо як проводити у часи пандемії). А може завести Польщу у правовий вакуум, підірвавши легітимність державних інституцій. 

Нагадаємо, з 4 травня консульські установи Польщі в Україні поновлюють видачу віз. У початковий період вони прийматимуть лише документи на візи для виконання сільськогосподарських і садівничих робіт, а також міжнародних перевезень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram