СБУ затримала міжнародну групу хакерів, які викрадали персональні дані

Фахівці з кібербезпеки Служби безпеки України заблокували діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Операція проти хакерської групи проводилася спільно зі спецслужбами США та Франції. З вересня 2020 року хакерам вдалося розповсюдити шкідливе програмне забезпечення на комп’ютерні системи понад 150 компаній країн Європи та США.

Збитки від діяльності кіберзлочинців склали понад 80 мільйонів доларів. На території України зловмисники розповсюджували шкідливе програмне забезпечення Egregor. За його допомогою хакери здійснювали шифрування комп’ютерних мереж іноземних компаній, викрадали персональні дані їх клієнтів та працівників, викрадали інформацію щодо фінансових показників і технологічних розробок та блокували роботу вебресурсів.

Фото: СБУ

Після проникнення у комп’ютерні системи зловмисники вимагали значні суми грошей, здебільшого у криптовалюті, за дешифрування уражених комп’ютерних мереж та нерозголошення викрадених конфіденційних даних.

Під час слідчих дій СБУ вилучила комп’ютерну техніку із вірусом Egregor, інформацією про уражені комп’ютерні мережі та інші докази. Учасникам та організатору хакерського угруповання було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів). Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, СБУ заблокувала онлайн-платформу, через яку збували наркотики у Миколаївській області.

Раніше повідомлялося, у Миколаєві СБУ викрила інтернет-агітатора, який закликав до захоплення влади та розправи.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram