Санітарний лікар Миколаївщини закликав дотримуватись карантину відвідувачів ринків

Виконуючий обов’язки головного державного санітарного лікаря Миколаївської області Володимир Клочко розповів, яка небезпека загрожує людям, якщо не дотримуватись карантинних обмежень під час відвідування агропродуктових ринків.

Міністерство охорони здоров’я розробило проект постанови уряду про відкриття в країні агропродовольчих ринків. Виконуючий обов’язки головного державного санітарного лікаря Володимир Клочко, під час брифінгу заявив, необхідність роботи ринків дійсно є, особливо в тій місцевості де недостатня кількість продуктових магазинів, однак практика показує головна проблема полягає в тому, що відвідучі цих ринків  нехтують карантинними обмеженнями.

Коли спробували зупинити народ, аби люди не йшли на ринки, тобто запровадили 20 квадратних метрів на одну особу – ми отримали натовпи людей за межами ринків. Я вважаю, що така практика на той момент і неготовність нашого народу – були помилковими, тому бууло прийнято рішення про закриття ринків, – пояснив Володимир Клочко.

29 квітня, постанова буде розглянута на засіданні Кабінету Міністрів України та ймовірно найближчим часом діяльність ринків буде відновлена.    

Дивіться також: У Миколаївській області чверть хворих на коронавірус медики 

Закликаю всіх людей, які мене чують, бути відповідальними і дбайливо ставитись до себе. Дотримуватись тих правил, які рекомендовані: дистанція, носіння масок та інше. Ви маєте розуміти, будь-яке скупчення народу призведе до можливого погіршення ситуації, – підсумував головний державний санітарний лікар Миколаївської області.

Згідно з вимогами, працівники, продавці та відвідувачі ринку мають одягати медичні маски, проходити температурний скринінг; на входах до ринків мають встановити диспенсери з антисептиком; кожні три години має проводитись дезинфікція поверхонь, а наприкінці кожного робочого дня – усіх приміщень. Кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на ринку, не повинна перевищувати з розрахунку один покупець на 10 квадратних метрів.

Нагадаємо, двох браконьєрів виявили на Миколаївщині.

Як відомо, у Первомайську вишикувалась кілометрова черга охочих потрапити на ринок.

Раніше повідомлялось, директор департаменту внутрішнього фінансового контролю Миколаївської міської ради Андрій Єрмолаєв заявив, якщо ринки хочуть бути відкритими, мають довести, що готові виконувати умови МОЗ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram