Ринок праці у прифронтовому Миколаєві: яку роботу сьогодні шукають миколаївці?

За понад чотири місяці воєнного стану в прифронтовому Миколаєві значно погіршилися ситуація на ринку праці. Війна вплинула на різке скорочення кількості вакансій в місті. Телеканал «МАРТ» з’ясовував, чи можливо зараз знайти роботу в місті.

Війна, бойові дії, щоденні обстріли та небезпека – це фактори, які гостро вдарили по ринку праці в Миколаєві. Чимало містян залишилися без роботи або були змушені піти в неоплачувану відпустку чи на простій. У міському центрі зайнятості зазначають, за чотири місяці з моменту повномасштабного російського вторгнення до закладу звернулися понад 3 000 людей. Наразі вдалося задовольнити лише 257 заявок. 

На початку війни у нас налічувалося майже 900 вакансій по місту Миколаєву, сьогодні це лише 119 вакансій, — розповіла директорка Миколаївського центру зайнятості Наталія Рябова.

Інфографіка / Телеканал «МАРТ»

Більше третини з тих, хто став на облік у міський центр зайнятості – молодь та люди передпенсійного віку, решта – миколаївці зрілого віку. Наталія Рябова додає, попит на працівників жіночої статі значно впав за час війни, тому нині жінок на обліку більше половини від загальної кількості.  

Найгостріше війна вдарила по сфері послуг, таких вакансій майже немає. Водночас найбільш затребуваними стали фахівці в медицині, галузі транспорту, будівництва та пошти.    

На сьогоднішній день особи, які звертаються до нас у пошуку роботи — це переважна більшість з вищою освітою, їх 65%. Вони мають різні спеціальності, однак найбільше до нас звертаються бухгалтери та економісти. Це пов’язано з великою кількістю закритих підприємств, приватних структур, де раніше потребувалась їх робота. Нині ж їх потреби, як такої немає, — сказала Наталія Рябова.

Дивіться також: У Миколаївському міському центрі зайнятості розповіли,
як знайти нову роботу під час війни

Директорка міського центру зайнятості зазначає, останні чотири місяці кардинально змінився підхід до дистанційки. На сьогодні чимало людей цікавляться саме віддаленою роботою. А от роботодавці не зацікавлені у такому форматі працевлаштування нових кадрів. 

Сподіватися на швидку зміну ситуації на миколаївському ринку праці не варто, визнають фахівці центру зайнятості. Аби попит на працівника поступово повертався до Миколаєва, безпекова ситуація в місті має суттєво покращитися, а лінія фронту – посунутися. 

Нагадаємо, з 20 травня на порталі та у застосунку “Дія” можна швидко отримати статус безробітного.

Нагадаємо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram