Фото: Reuters

Розробляємо проект плавучого музею, — Віталій Кім щодо крейсеру «Україна»

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім заявив, що на сьогоднішній день йде робота по розробці проекту перебудови крейсера «Україна» у плавучий музей.

Про це він повідомив у коментарі у соціальній мережі Facebook.

За очільника ОДА словами, сьогодні ведуться роботи з вивчення питання демілітаризація корабля і подальшого переобладнання у музей. При цьому Віталій Кім стверджує, що у разі реалізації проекту музею, то крейсера «Україна» залишиться в Миколаєві.

Зараз повним ходом вивчається питання про можливість демілітаризації крейсера саме для пристрою музею в місті Миколаєві. Робота ведеться четвертий тиждень. Визначено місце, порядок передачі (там ще необхідне рішення Кабінету Міністрів). Розробляється технічне завдання і так далі, – заявив Віталій Кім.

Ракетний крейсер «Україна» (раніше – «Адмірал Флоту Лобов») – радянський і український військовий ракетний крейсер, четвертий корабель проекту 1164 «Атлант», входить до складу Військово-морських сил України. Побудований на Миколаївському суднобудівному заводі (колишня назва: завод імені 61 комунара). Даний тип кораблів розроблявся в 70-х роках XX століття для знищення авіаносців в океанах, а тому він не придатний для застосування у Чорному і Азовському морях.

Варто зазначити, що видання «Настоящее время» зняло документальний фільм про ракетний крейсер «Україна».

Нагадаємо, у грудні 2020 року, стало відомо, що Міністерство оборони України заборгувало «Миколаївському суднобудівному заводу» 88,5 мільйонів гривень за утримання ракетного крейсера «Україна».

Також раніше повідомлялось, Господарський суд Миколаївської області почав процедуру банкрутства державного підприємства «Миколаївський суднобудівний завод», який входить до складу держконцерну «Укроборонпром». Згідно з рішенням суду, загальна сума кредиторської заборгованості підприємства становить 829 мільйона 678 тисяч 251 гривню.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram