Фото: News.sky.com

Російські військові на Донбасі використовують британські снайперські гвинтівки, – Sky News

Російські спецназівці на Донбасі протягом останніх двох років використовують снайперські гвинтівки, виготовлені у Великобританії. І це незважаючи на те, що офіційний Лондон не дозволяв продаж цієї зброї в РФ.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні британського телеканал Sky News.

Журналісти Sky News виявили британську снайперську гвинтівку на одному з відео, опублікованому командуванням Операції об’єднаних сил навесні 2020 року. Вони змогли підтвердити, що відео було знято в селищі Донецький Луганської області, яка на момент зйомки перебувала під контролем бойовиків.

Один з бойовиків, який потрапив на відео, є громадянином Росії і, ймовірно, співробітником Федеральної служби безпеки – на це вказує характерний для російських спецслужб камуфляжю Зброя, яку виявили на місці проведення операції, візуально нагадує снайперську гвинтівку AX338, виготовлена британською компанією Accuracy International.

Фото: News.sky.com

Sky News вдалося знайти принаймні ще один приклад використання такої гвинтівки з боку бойовиків на Донбасі: її помітили в сюжеті російського телеканалу «НТВ» за 2019 рік. А ще – у сирійських сил, підтримуваних Москвою, у президентської охорони у Кремлі і навіть у Дмитра Медведєва на фото 2009 року (тоді він був президентом РФ).

Фото: News.sky.com

Уряд Великобританії у відповідь на запит Sky News заявило, що не давало дозволу на продаж британського зброї громадянам Росії або в комерційних цілях. Accuracy International стверджувала, що з 2000 року не продавала своєї зброї у РФ. А з 2014-го почало діяти ембарго на поставки амуніції до Росії.

Це відкриття піднімає серйозні питання про те, як Росія отримала цю гвинтівку і чи відбулося це через третю сторону без відома британського уряду, – пишуть розслідувачі.

Вони припускають, що британську гвинтівку росіяни, швидше за все, отримали через третю сторону, яка придбала її офіційно в мисливських чи спортивних цілях.

У розслідуванні Sky News також брали участь Bellingcat, The Guardian і Ligthouse Reports. Свої дані, як стверджують журналісти, вони звіряли з висновками профільних експертів, що спеціалізуються на зброї.

Нагадаємо, більше половини українців вважають, що війну на Донбасі розпочала Росія. Найбільше таких на заході країни, найменше – на сході. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Як відомо, уряд Великобританії дасть Україні в позику 1,25 мільярда фунтів на переоснащення ВМС України сучасними ракетними катерами та будівництво портової інфраструктури для базування кораблів в Очакові.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram