Кінбурнська коса, фото з відкритих джерел

Російська армія завдала збитків Кінбурнській косі майже на ₴10 мільярдів

Регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська Коса» існує з 1992 року.

Розмір шкоди, завданий заповіднику Кінбурнська коса на Миколаївщині через пожежі з початку розв’язаної росією війни, становить майже 10 мільярдів гривень. Про це повідомила Держекоінспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) у Фейсбуці.

«З 1 березня по 3 серпня 2022 року в межах Василівського та Кінбурнського лісництв зафіксовано 22 випадки лісових пожеж на площі 1599,8 гектара. Держекоінспекція розрахувала розмір шкоди, зумовленої забрудненням атмосферного повітря неорганізованими викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій під час дії воєнного стану. Загальний розмір шкоди склав 9,93 мільярда гривень», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ситуація в цій унікальній заповідній зоні наближається до катастрофічної. Під загрозою знищення опинився весь рослинний світ, зокрема, найбільше у Європі поле диких червонокнижних орхідей (його площа сягає більше 60 гектарів), багаторічні дерева, рожеві озера, тварини.

Наслідки лісових пожеж є надзвичайно руйнівними для довкілля, бо вогонь знищує цілі екосистеми лісів, які потім важко буде відновити.

Читайте також: На Кінбурнській косі від ворожих обстрілів загинуло безліч диких тварин та птахів — Міндовкілля

Регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська Коса» існує з 1992 року. Наразі він входить до складу Національного природного парку «Білобережжя Святослава».

Нагадаємо, що Кінбурнська коса з початком війни з усіх приморських курортів України опинилася у найважчому становищі. Через свою близькість до лінії фронту, віддаленість від адміністративних центрів (як українських, так і окупаційних), Кінбурн та його мешканці залишилися віч-на-віч із постійними пожежами.

Актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram