Закордонний паспорт України. Фото: inform-ua.info

РНБО доручила Кабміну розробити законопроект про подвійне громадянство

Кабінету міністрів України доручено розробити законопроект про подвійне громадянство.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу після засідання Ради нацбезпеки та оборони, повідомляє УНІАН.

Він наголосив, що такий законопроект має бути розроблений протягом найближчих двох місяців.

За словами Данілова, сьогодні на засіданні РНБО розглядалося питання подвійного громадянства.

Воно є для нашої держави вкрай важливим. Ви знаєте, що ми рухаємося до цивілізованих країн, які дозволяють подвійне громадянство. Але для нашої країни є певні виклики, пов’язані з тим, що свого часу, на превеликий жаль, Російська Федерація використала цей інструмент – коли у нас керівник СБУ, міністр внутрішніх справ, міністр оборони, керівник Генерального штабу були громадянами Російської Федерації. Ми не можемо цього допустити в майбутньому, – підкреслив він.

Читайте також: Рада займеться судовою реформою після зауважень Зеленського

Данілов зазначив, що такі ж виклики є і по інших країнах. Тому, сказав він, сьогодні РНБО ухвалила рішення, що протягом двох місяців уряд має запропонувати законопроект, який “дозволить нам чітко розуміти тих осіб, які мають подвійне громадянство”.

Він зауважив, що ті люди, які сьогодні примусово отримують громадянство на окупованих територіях, – Криму та частини Донбасу, вони, “умовно кажучи, отримують ті аутсвайси, які дають їм можливість в якийсь спосіб жити на тій території”.

Нагадаємо, Кабінет міністрів дозволив змінювати по батькові з 14 років на власний розсуд. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram