Річниця Соборності України в Миколаєві: як це було

У суботу 22 січня кілька десятків миколаївців зібралися у Шевченківському сквері, щоб відзначити 103-у річницю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки і Дня Соборності України.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

З синьо-жовтими прапорами, патріотичними національними гаслами і демонстрацією непохитної народної єдності — так можна охарактеризувати святкування Дня Соборності у Миколаєві. Кілька десятків миколаївців зібралися у Шевченківському сквері на віче, аби наше місто наряду з іншими куточками України висловило свою солідарність з Днем національного єднання.  Серед присутніх на заході були волонтери, ветерани АТО/ОСС, активісти, представники влади, політики та місцеві мешканці.

Велике свято, одне з найвеличніших у календарі державних свят. Його значущість переоцінити досить складно, тому що дійсно у 1919 році відбулося єднання українських земель в єдину соборну українську державу, — вважає Юрій Діденко, народний депутат України IV скликання.

Учасники заходу зійшлись у думці, що події 1919 року мають фундаментальне значення для утвердження української нації і їх відголосок нагадує про важливість єднання всіх українців проти внутрішніх та зовнішніх загроз.

Я щиро сподіваюся, що наше сьогоднішнє народне віче, дасть Бог, пронесеться через серця і холодні голови наших земляків-миколаївців, які в 2014 році об’єдналися і не дозволили захопити органи влади і дати можливість продовжитися «русскій весні» на півдні України, — сказав мовний обмудсмен Тарас Кремінь.

Учасники акції пройшлися мирною ходою від пам’ятника Кобзаря до скверу ім. В’ячеслава Чорновола, таким чином символізуючи єднання різних поколінь українців і мешканців нашого міста зокрема, навколо Дня Соборності України.

Підходячи до місця віче, я побачив здалеку наш прапор і згадав слова, які дуже розповсюджені у Сполучених Штатах Америки, однак на жаль у нас менше. Вони звучать наступним чином: «Наш прапор майорить не тому, що вітер, а він розвивається від останнього подиху тих, хто загинув захищаючи його», — розповів учасник війни на Сході України, кіборг Олександр Терещенко.

Виконавши національний гімн та виголосивши патріотичне гасло: «Слава Україні!» – «Героям слава!» учасники віче закарбували непохитність ідеалам Дня Соборності України.

Нагадаємо, 21 січня у Миколаївському національному академічному театрі драми та музичної комедії відбулись святкові урочистості до свята Дня Соборності України.

Як відомо, у неділю 22 січня на мосту Патона у Києві до роковин проголошення Акту об’єднання активісти традиційно утворили «живий ланцюг Соборності» як символ єдності людей на сході та заході України.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram